آموزشی چشم آنلاین, دوربین مداربسته

لوازم جانبی دوربین مداربسته

نصب و راه اندازی دوربین مداربسته

جهت نصب و راه اندازی دوربین مداربسته در یک مکان نیاز است از چند محصول دیگر برای بالا بردن کیفیت کارایی سیستم امنیتی نظارتی خود استفاده کنید. در این بخش ما شما را راهنمایی خواهیم کرد تا نتیجه مطلوب را از سیستم خود بگیرید.

کابل کواکسیال RG59:

کابل کواکسیال ۵۹ RG مشابه کابل آنتن می باشد و به منظور انتقال تصاویرو صوت گرفته شده توسط دوربین مداربسته به دستگاه DVR و میکروفون مورد استفاده قرار میگیرد .
از این کابل ها معمولاً در اپراتورهای شبکه ، شرکت های تلفنی و ارائه دهندگان اینترنت در سراسر جهان برای انتقال داده ، ویدئو و ارتباطات صوتی به مشتریان استفاده می شود.
همچنین در برخی از کابل های کواکسیال یک کابل برق نیز متصل است برای ایجاد نظم در کابل کشی های دوربین که در هزینه مصرفی بسیار بصرفه خواهد بود.
کابل تصویر و برق با آنکه در کنار هم هستند اما به وسیله فویل و پلاستیک از هم جدا شده اند.

کیفیت کابل ارجی ۵۹ به پارامترهایی چون جنس مغزی کابل ، جنس شیلد کابل(سیم هایی که اطراف مغزی کابل را فرا گرفته اند) و کیفیت پلاستیک مورد استفاده به عنوان روکش کابل وابسته است.
مهمترین خصوصیت این کابل قطر مغزی آن میباشد و بهترین جنس برای مغزی و شیلد کابل ۵۹ RG فلز مس با قطر مغزی بین 0.6 تا 1.7 میلیمتر است.

منبع تغذیه (آداپتور):

یکی از اصلی ترین متعلقات مورد نیاز برای نصب سیستم دوربین مداربسته به شمار می رود.

البته بعضی از دوربین ها که دارای POE هستند نیاز به منبع تغذیه مجزا ندارند، اما برای بیشتر دوربین ها نیاز به تغذیه دارید. صحیح نبودن نصب و تغذیه دوربین می تواند باعث آسیب به دوربین شود یا حتی کیفیت دید در شب آن را با اختلال مواجه کند.

هارد اینترنال بنفش:

هارد اینترنال که هارد مخصوص دوربین های مداربسته است در برند های مختلف و با حافظه های مختلف موجود می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *