در حال نمایش 4 نتیجه

کم باکس / باکس دوربین / جعبه دوربین

تاکنون از نزدیک به دوربین مداربسته و اجزاء و لوازم آن پس از نصب دقت کرده اید؟! اگر دقت کرده باشید قطعا متوجه شده اید که دوربین های مداربسته به وسیله کابل کشی و با کمک آداپتور به برق متصل شده و انرژی دریافت می‌کنند. حال تصور کنید اگر قرار باشد این کابل ها و دیگر لوازم جانبی در اطراف دوربین به صورت پراکنده قرار بگیرند، محیط چقدر شلوغ و بی نظم می‌شود. به همین دلیل هم این روزها نصابان دوربین های مداربسته از کم باکس استفاده می‌کنند تا از شلوغی محیط اطراف دوربین مداربسته جلوگیری کنند. اگر با ماهیت و انواع باکس دوربین آشنا نیستید و قصد دارید از قیمت جعبه دوربین و نحوه استفاده از آن مطلع شوید، حتما با ما همراه باشید.

باکس دوربین چیست؟

در پاسخ به سوال کم باکس چیست، باید به شما بگوییم که جعبه تقسیم کمباکس یکی از لوازم جانبی ضروری دوربین مداربسته است که در ابعاد مختلف و با عمق مناسب تولید می‌شود. این جعبه در قسمت پشت دوربین مداربسته قرار می‌گیرد و کابل ها، آداپتور و دیگر اتصالات جانبی دوربین را در داخل خود نگهداری می‌کند.

بر روی کمباکس دوربین محفظه هایی تعبیه شده است تا به این ترتیب شما بتوانید کابل ها و سیم های برق را از این محافظ به داخل جعبه هدایت کرده و در نهایت نظم و ترتیب دوربین مداربسته را به دیوار، سقف و هر تکیه گاه دیگری متصل کنید. البته باکس دوربین با اهداف دیگری هم مورد استفاده قرار می‌گیرد و هدف از استفاده آن صرفا نظم دهی به اتصالات دوربین نیست!

جعبه تقسیم برای دوربین مدار بسته یا همان کمباکس از جنس پلاستیک فشرده است و عموما با رنگ سفید به فروش می‌رسد. چرا که بیشتر دوربین‌های مداربسته سفیدرنگ هستند و کمباکس‌ها نیز باید با رنگ این دوربین‌ها هماهنگی داشته باشند. اصلی‌ترین دلیل استفاده از کمباکس‌ها، محافظت از دوربین‌های مداربسته و اتصالات آن‌ها است. چرا که کابل‌ها و اتصالات دوربین‌ها در معرض عوامل محیطی مانند آب باران، نور خورشید و حتی رعدوبرق هستند.

خرید کم باکس و استفاده از آن چه ضرورتی دارد؟

اکنون که با پایه دوربین کم باکس آشنا شدید شاید این پرسش در ذهنتان شکل بگیرد که استفاده از این وسیله چه ضرورتی دارد؟! به طور کلی کمباکس و داکت دو ابزار ضروری برای نصب دوربین های مداربسته هستند که نه تنها از بی نظمی محیط پشت و اطراف دوربین جلوگیری می‌کنند بلکه به عنوان محافظ نیز عمل کرده و از آسیب رسیدن به اتصالات دوربین ممانعت می‌کنند.

تصور کنید شما یک دوربین مداربسته خریداری کرده اید و هزینه زیادی هم بابت آن پرداخته اید، این دوربین اگر در محیط رو باز نصب شود قطعا در معرض نور مستقیم آفتاب، باد و باران و رعدوبرق قرار خواهد گرفت. از طرفی همانطور که می‌دانید کابل های برق و آداپتورها در دمای بالا و در شرایط جوی نامناسب دچار آسیب می‌شوند و حتی ممکن است به دوربین هم آسیب بزنند.

جعبه تقسیم کمباکس با بدنه مقاوم و شکل ظاهری که دارد از این اتصالات در شرایط گفته شده محافظت می‌کند و در نتیجه ایمنی و طول عمر دوربین مداربسته‌ای که در محیط رو باز نصب کرده اید را افزایش می‌دهد. دلیل سوم برای ضرورت خرید کمباکس و استفاده از آن این است که این جعبه امکان نصب آسان دوربین به پایه فلزی را برای شما فراهم می‌کند. با توجه به موارد گفته شده یکی از کارهای مهمی که در زمان خرید دوربین مداربسته باید انجام دهید، خرید کمباکس است. در ادامه با مزایای خرید و استفاده از باکس دوربین به‌صورت مفصل‌تر آشنا می‌شویم.

جلوگیری از سرقت دوربین و اتصالات آن با جعبه دوربین

یکی از مهم‌ترین مزایای خرید و استفاده از کمباکس، کاهش احتمال سرقت اتصالات و حتی خود دوربین‌های مداربسته است. چرا که برخی از کمباکس‌ها دارای لولای قفل هستند و شما می‌توانید با یک قفل جانبی، تجهیزات داخل آن‌ها را در برابر سرقت محافظت کنید. همچنین می‌توان با استفاده از پیچ‌های خاص، احتمال سرقت دوربین و کابل‌های آن را به‌شدت کاهش داد. باید اشاره کرد که کمباکس‌های موجود در چشم آنلاین از نوع مقاوم در برابر آتش‌سوزی هستند و با تاخیر بسیار زیاد آتش می‌گیرند.

مراقبت از دوربین در برابر عوامل محیطی

رعدوبرق، آب باران، برف، نور مستقیم خورشید و حتی ریزگردها می‌توانند به دوربین‌های مداربسته و کابل‌های آن آسیب بزنند. برای مثال نور مستقیم خورشید می‌تواند به‌ مرور زمان باعث پوسیده شدن سیم‌های برق شود. از طرف دیگر باران و برق می‌تواند با نفوذ به اتصالات دوربین‌های مداربسته، آن‌ها را از کار بیندازد. به همین خاطر با استفاده از کمباکس، تمام این ریسک‌ها از بین می‌روند.

باکس دوربین یا جعبه دوربین ظاهر بسیار زیبایی دارد

برخی از افراد برای پوشاندن کابل‌ها و اتصالات دوربین‌های مداربسته از چسب نواری برق استفاده می‌کنند. برخی دیگر نیز این اتصالات را در زیر پوشش‌های غیر استاندارد مانند پلاستیک قرار می‌دهند. جدا از این که این پوشش‌ها کارایی مناسبی ندارند، ظاهر آن‌ها نیز بسیار نازیبا است. درصورتی‌که کمباکس‌ها ظاهر بسیار زیبا و شکیلی دارند. باید اشاره کرد که اگر دوربین مداربسته شما روی مکانی جز سقف و دیوار نصب می‌شود، شما قطعا برای اتصال آن به جعبه دوربین مداربسته نیاز خواهید داشت. چرا که بدون این جعبه، اتصالات و کابل‌های دوربین کاملا از آن آویزان می‌مانند.

جلوگیری از آسیب زدن پرندگان و جانوران موذی به دوربین

تصور کنید در یک باغ بسیار بزرگ، تعداد زیادی دوربین مداربسته نصب کرده‌اید. حال این دوربین‌ها و کابل‌های آن‌ها می‌توانند براثر حمله پرندگان و جانوران موذی مانند موش به‌راحتی تخریب شوند. به همین خاطر شما با استفاده از کمباکس، می‌توانید به‌راحتی جلوی بروز این مشکل را بگیرید.

جلوگیری از بی‌نظمی اتصالات و کابل‌ها با کم باکس دوربین

نظم در کابل‌کشی و نصب اتصالات دوربین‌های مداربسته اهمیت بسیار زیادی دارد. چرا که در صورت کابل‌کشی به‌صورت منظم، شما می‌توانید به‌راحتی کار تعمیر کابل‌ها و اتصالات این دوربین‌ها را انجام دهید. بدون استفاده از کمباکس‌ها، امکان نظم بخشیدن به کابل‌های دوربین‌ها وجود ندارد. به‌خصوص اگر دوربین‌ها روی میله‌های فلزی نصب شوند.

انواع باکس دوربین مداربسته موجود در بازار

تنوع باکس‌های دوربین مداربسته در بازار بسیار زیاد است. برای مثال شما می‌توانید حداقل هشت مدل کمباکس متفاوت را از فروشگاه چشم آنلاین به‌صورت اینترنتی خریداری کنید. از جمله این کمباکس‌ها می‌توان به مدل‌های 10 در 10، 15 در 15، 13 در 13 و پرو ال اشاره کرد. عموما کمباکس‌ها از نظر ابعاد با یکدیگر تفاوت دارند اما از نظر کارایی نیز می‌توانند با یکدیگر متفاوت باشند. برای مثال از میکروفون باکس دوربین مداربسته برای نگهداری امن گیرنده‌های صدای دوربین‌ها استفاده می‌شود. چرا که برخی از دوربین‌ها به‌صورت پایه دارای میکروفون نیستند. با انواع کمباکس‌ها یا جعبه دوربین مداربسته آشنا می‌شویم.

باکس دوربین 10*10

باکس دوربین 10 در 10 یکی از پرفروش‌ترین کمباکس‌های بازار است. چرا که این محصول ابعاد بسیار مناسبی دارد و می‌توان از آن برای تمام دوربین‌های مداربسته استفاده کرد. از جمله ویژگی‌های کمباکس 10 در 10 می‌توان به ضخامت مناسب، مقاوم در برابر اشتعال، ظاهر زیبا و استاندارد IP65 اشاره کرد. قیمت این محصول نیز بسیار مناسب است و شما می‌توانید در تعداد بالا آن را برای دوربین‌های مداربسته ساختمان خود از چشم آنلاین خریداری کنید.

باکس دوربین 15*15

کمباکس 15*15 را می‌توان کامل‌ترین کمباکس موجود در بازار دانست. چرا که شما با استفاده از این نوع کمباکس‌ها می‌توانید حتی آداپتورهای دوربین‌های مداربسته را نیز درون آن‌ها قرار دهید. این نوع کمباکس‌ها با پلاستیک فشرده مقاوم در برابر حرارت، نور خورشید و عوامل محیطی تولید می‌شوند. همچنین باید اشاره کرد که گواهی IP65 از دیگر امکانات این نوع کمباکس است. این گواهی نشان‌دهنده مقاوم بودن کمباکس‌های 15 در 15 در برابر نفوذ باران، گردوغبار، نور خورشید و آب می‌باشد.

کمباکس 13*13

کمباکس‌های 13 در 13 میان کمباکس‌های 15 در 15 و 10 در 10 قرار می‌گیرند. این نوع کمباکس‌ها ظرفیت لازم برای نگهداری از آداپتور دوربین‌ها را ندارند؛ اما می‌توان درون آن‌ها کابل‌ها و اتصالات دوربین‌ها را به‌خوبی نگهداری کرد. پس اگر به دنبال خرید یک جعبه تقسیم دوربین هستید، خرید کمباکس‌های 13 در 13 را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

کمباکس پرو ال

کمباکس پرو یا جعبه دوربین مداربسته پرو، یکی از زیباترین و کارآمدترین کمباکس‌های موجود در بازار است. این کمباکس به‌صورت حرف L طراحی شده است تا ظاهر زیبا و متفاوتی داشته باشد و همچنین بتوان آن را روی دیوارها و تیرها نصب کرد. این نوع کمباکس نیز با استاندارد IP65، پلاستیک فشرده باکیفیت و ضخامت عالی عرضه می‌شود.

دیگر انواع کمباکس

باید گفت که تنوع باکس دوربین مداربسته موجود در بازار بسیار زیاد است اما برخی از آن‌ها کاربردی‌تر و رایج‌تر هستند. از طرف دیگر برخی از انواع کمباکس‌ها مانند جعبه تقسیم کنار دوربین، جعبه تقسیم روکار دوربین، میکروفن باکس، باکس آداپتور، باسک دستگاه دوربین و باکس ضد سرقت کاربردهای مخصوص به خود را دارند و نسبتا پرفروش هستند.

از جمله دیگر انواع کمباکس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • جعبه تقسیم کنار دوربین: در برخی موارد، کنار یک دوربین کابل‌ها باید تقسیم شوند. در این شرایط از جعبه تقشیم کنار دوربین مداربسته که خود نوعی از کمباکس‌ها است، استفاده می‌شود
  • میکروفن باکس دوربین مداربسته: بسیاری از دوربین‌های مداربسته فاقد میکروفن هستند و به همین خاطر برای ضبط صدای محیط به میکروفون جداگانه نیاز دارند. میکروفن‌های دوربین‌ها را در کمباکسی به نام میکروفن باکس قرار می‌دهند
  • باکس آداپتور دوربین مداربسته: آداپتور یا منبع تغذیه یکی از مهم‌ترین اجزای سیستم‌ دوربین‌های مداربسته است که در باکس آداپتور نگهداری می‌شود
  • باکس دستگاه دوربین مدار بسته: در برخی ساختمان‌ها، دستگاه دوربین مداربسته باید در محیط‌های بیرونی و یا داخل انباری یا زیرزمین نصب شود. در این شرایط برای جلوگیری از سرقت یا آسیب می‌توان از باکس دستگاه دوربین مداربسته استفاده کرد
  • باکس ضد سرقت دوربین مداربسته: برخی از کمباکس‌ها با ضخامت بیشتر و امکان نصب قفل به بازار عرضه می‌شوند که به آن‌ها باکس ضد سرقت دوربین مداربسته می‌گویند

قیمت جعبه تقسیم دوربین مدار بسته

قیمت کمباکس یا جعبه تقسیم دوربین مداربسته به مولفه‌های مختلفی مانند ابعاد، کیفیت ساخت، برند تولیدکننده و قیمت روز ارز بستگی دارد. به همین خاطر نمی‌توان قیمت این قطعات را به‌صورت دقیق مشخص کرد. هرچند که عموما قیمت کمباکس‌ها، با این‌که کارایی بسیار بالایی دارند، در زیر بازه 100 هزار تومان قرار دارد و از تجهیزات ارزان‌قیمت سیستم دوربین‌های مداربسته به‌شمار می‌آیند.

نکات مهم هنگام خرید کمباکس

کمباکس‌ها تجهیزات بسیار ساده‌ای هستند و پیچیدگی خاصی ندارند؛ اما شما با رعایت برخی نکات می‌توانید یک کمباکس کارآمدتر خریداری کنید. برای مثال توجه به برند سازنده جعبه دوربین مداربسته می‌تواند به شما در خرید یک کمباکس باکیفیت کمک کند.

نکات مهم در هنگام خرید کمباکس‌ها عبارت‌اند از:

  • توجه برند سازنده جعبه باکس دوربین مداربسته: اگر به دنبال خرید یک کمباکس باکیفیت، کارآمد و بادوام هستید، باید کمباکس‌هایی را خریداری کنید که توسط برندهای معتبر تولید شده باشد. همچنین برخی از کمباکس‌ها در ایران توسط برند مطرحی تولید نمی‌شوند اما کیفیت آن‌ها بسیار بالا است. شما می‌توانید این نوع کمباکس‌ها را از فروشگاه‌های معتبر و باسابقه مانند چشم آنلاین به‌صورت اینترنتی خریداری کنید
  • کیفیت ساخت باکس محافظ دوربین مداربسته باید بالا باشد: نوع پلاستیک به‌کاررفته، روش تزریق و ضخامت از جمله مولفه‌هایی هستند که در کیفیت ساخت باکس‌های محافظ دوربین‌های مداربسته تاثیرگذار می‌باشند. در هنگام خرید این تجهیزات محافظتی، حتما به این مولفه‌ها توجه لازم را داشته باشید تا کمباکس شما عمر خوبی کند
  • وجود تناسب میان ابعاد دوربین و ابعاد جعبه دوربین مداربسته: برخی دوربین‌های مداربسته ابعاد بزرگی دارند و به همین خاطر شما در هنگام انتخاب و خرید جعبه دوربین مداربسته باید به تناسب ابعاد آن با دوربینتان توجه لازم را داشته باشید. عموما کمباکس‌های بزرگ، انواع دوربین‌ها را پشتیبانی می‌کنند و شما نگرانی از بابت خرید آن‌ها نخواهید داشت

انواع کم باکس را با بهترین قیمت از ما بخرید

کم باکس از تجهیزاتی در سیستم دوربین‌های مداربسته است که بسیار دست کم گرفته می‌شود؛ اما باید گفت که اگر می‌خواهید دوربین مداربسته شما، اتصالات و کابل‌های آن دچار خرابی و فرسودگی نشوند و عمر بیشتری داشته باشند، جعبه دوربین ها می‌توانند بسیار مفید باشند. شما در این صفحه از سایت چشم آنلاین، بهترین سایت خرید دوربین می‌توانید انواع باکس دوربین باکیفیت موجود در بازار را مشاهده و بهترین آن‌ها را خریداری کنید. شما می‌توانید اجناس فروشگاه ما را با تضمین اصالت کالا و ارسال رایگان (سفارش‌های بالای سه میلیون تومان) خریداری کنید و جلوی درب منزل خود تحویل بگیرید.