دوربین مداربسته

بهترین دوربین مداربسته برای مغازه کدام است؟!

بهترین دوربین مداربسته برای مغازه کدام است؟!

در این مقاله از چشم آنلاین قصد داریم بجای دادن ماهی دست شما مغازه دار عزیز، ماهیگیری یادتان بدهیم! پس اگر به دنبال یافتن بهترین دوربین مداربسته برای مغازه هستید، با ما همراه باشید.

در زمان های قدیم سرقت از مغازه ها و فروشگاه ها در روز روشن و به قول معروف جلوی چشم فروشنده و صاحب آن مغازه، جزو اتفاقات پرتکرار بود! یعنی سارق در روز روشن و وقتی که مغازه باز بود، خیلی حرفه‌ای یک یا چند وسیله را برمی‌داشت و فروشنده تازه بعد از چند ساعت یا حتی گاها چند روز، متوجه این قضیه می‌شد. مطمئنا بعد از گذشت چند روز هم امکان شناسایی سارق و شکایت از او وجود نداشت.

امروزه با وجود سیستم های امنیتی پیشرفته مثل دوربین های مداربسته، سرقت از مغازه ها به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. به همین خاطر هم تقریبا همه مغازه داران، در نقاط داخلی و بیرونی مغازه دوربین مداربسته نصب می‌کنند.

6 ویژگی بهترین دوربین مداربسته برای مغازه

مطمئنا شما اگر به فروشگاه دوربین مداربسته مراجعه کنید و از کارشناسان آن فروشگاه درباره دوربین مداربسته مناسب برای مغازه سوال کنید، چند مدل دوربین به شما معرفی خواهند کرد. حالا اگر خیلی مرام به خرج بدهند ویژگی ها و قابلیت های آن ها را هم خواهند شمرد! ما در مقاله “5 مدل دوربین مداربسته برای مغازه و فروشگاه های بزرگ” همین کار را کرده ایم. ولی همانطور که در مقدمه بحث هم خدمتتان عرض کردیم، در این مقاله قصد داریم ماهیگیری را یادتان بدهیم. یعنی می‌خواهیم ویژگی های مهم و کاربردی دوربین مداربسته مغازه را معرفی کنیم تا بتوانید باتوجه به این ویژگی ها و متناسب با بودجه‌ای که دارید، بهترین دوربین را برای نصب در محل کسبتان خریداری کنید.

دوربین مداربسته مغازه فقط در صورتی خوب و کارآمد خواهد بود که 6 ویژگی و قابلیت زیر را داشته باشد؛

1)     کیفیت تصویر بالا

اولین و مهمترین مورد در انتخاب دوربین مداربسته برای مغازه، کیفیت تصویر آن است. بعضی از دوربین های مداربسته موجود در بازار، فقط نام دوربین را یدک می‌کشند! چون کیفیت، وضوح و رزولوشن تصویر آن ها به قدری پایین است که عملا جزئیات تصاویر ضبط شده توسط آن ها را نمی‌توان رویت کرد. قطعا این مدل دوربین ها برای نصب در مغازه ها و فروشگاه ها مناسب نخواهند بود. چرا که به هر حال شما باید بتوانید با مشاهده فیلم های دوربین، چهره سارق را تشخیص دهید و مشخص کنید که او چه چیزی از مغازه سرقت کرده است.

بهترین دوربین های مداربسته برای مغازه ها و فروشگاه ها دوربین هایی با کیفیت و رزولوشن تصویر +5 مگاپیکسل هستند.

2)     قدرت زوم بالا

قابلیت زوم تصاویر بدون اُفت کیفیت، از دیگر مواردی است که هنگام انتخاب و خرید دوربین مداربسته برای مغازه باید مدنظر قرار داده شود. خیلی از دوربین های مداربسته کیفیت و رزولوشن تصویر بالایی دارند ولی وقتی روی تصاویر آن ها زوم می‌کنید، کیفیت اُفت کرده و چهره ها یا اشیاء غیر قابل تشخیص می‌شوند. طبیعتا این مدل دوربین ها به کار شما نمی‌آیند!

دوربین های مداربسته اکثرا روی سقف یا بالاترین قسمت از دیوار مغازه نصب می‌شوند و فاصله آن ها از محل عبور و مرور، نسبتا زیاد است. شناختن افراد و تشخیص چهره آن ها از این فاصله نیز کار خیلی دشوار و در بعضی مواقع حتی نشدنی است. پس شما برای شناختن و تشخیص چهره افراد ناچار به زوم کردن روی تصاویر خواهید شد و اگر دوربین قابلیت زوم نداشته باشد، مشکلتان حل نخواهد شد.

3)     قابلیت دید در شب

بیش از 50 درصد سرقت هایی که از مغازه ها صورت می‌گیرد، در شب و در ساعات تعطیلی مغازه است. بنابراین شما که به دنبال نصب دوربین مداربسته در مغازه هستید باید حتما دوربین دید در شب تهیه کنید. وگرنه امنیت محل کسبتان آنطور که باید تامین نخواهد شد و در اینگونه سرقت ها دستتان به هیچ جایی بند نخواهد بود!

دوربین های مداربسته دید در شب یا به فناوری مادون قرمز مجهز هستند یا این که در طول شب هم درست مثل روز، تمام تصاویر را ضبط می‌کنند. همچنین تصاویری که این دوربین ها در شب ضبط کرده اند یا سیاه و سفید است و یا رنگی. فرقی ندارد تکنولوژی دید در شب و رنگ تصاویر دوربین از کدام نوع باشد، مهم این است که در تاریکی از کار نیفتد.

البته اگر نظر ما را بخواهید، دوربین مداربسته دید در شب رنگی و دوربین مداربسته مادون قرمز را برای مغازه پیشنهاد می‌کنیم.

4)     قابلیت اتصال به گوشی موبایل

به نظر شما این که در لحظه از خطری که اموال شما را تهدید می‌کند باخبر شوید بهتر است یا بعد از وقوع آن اتفاق؟! قطعا اگر در لحظه متوجه شوید که دزد به مغازه زده یا این که حوادثی مثل آتش سوزی رُخ داده، احتمالش زیاد است که بتوانید از پیشرفت آن و بیشتر شدن آسیب وارده به مغازه جلوگیری کنید. اصلا مهمترین رسالت نصب دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن و سایر تجهیزات امنیتی نیز همین موضوع است!

با این تفاسیر بهتر است هنگام انتخاب و خرید دوربین مداربسته برای مغازه، به سراغ دوربین هایی بروید که قابلیت اتصال به گوشی موبایل را دارند. دوربین های قابل اتصال به گوشی موبایل دوربین تحت شبکه هستند که از وای فای مغازه برای ارسال تصاویر به سیستم هایی که به آن متصل شده اند، استفاده می‌کنند. البته دوربین های آنالوگ که نیاز به دستگاه DVR دارند نیز به تازگی به تکنولوژی مورد نیاز جهت اتصال به گوشی موبایل مجهز شده اند.

5)     قابلیت نصب در محیط بیرونی و داخلی

سیستم دوربین مداربسته متشکل از چند دوربین (چشمی)، دستگاه ذخیره دوربین مداربسته و تجهیزات دیگر است. اگر در اماکن مجهز به دوربین مداربسته دقت کرده باشید حتما متوجه شده اید که همه چشمی ها از یک نوع هستند و به یک برند تعلق دارند.

حال این که دوربین مغازه علاوه بر محیط داخلی مغازه در محیط بیرونی و اطراف درب ورودی و … نیز نصب می‌شود. در نتیجه شما باید دوربینی انتخاب کنید که علاوه بر نصب در فضای داخلی و سرپوشیده، برای نصب در فضای روباز هم مناسب باشد.

6)     مجهز بودن به میکروفون داخلی

این مورد چندان ضروری نیست! چرا که هدف اصلی از نصب دوربین مداربسته در مغازه، نظارت بر محیط است و این مقصود بدون شنیدن صداهای محیط و صرفا با دیدن فیلم ها و تصاویر نیز حاصل می‌شود. ولی اگر شما چند فروشگاه دارید یا این که بنابه دلایل دیگر نمی‌توانید همیشه در مغازه باشید و آنجا را به فروشنده سپرده اید، بهتر است از دوربین مداربسته میکروفون دار استفاده کنید.

اگر نمی‌خواهید در حال حاضر بابت دوربین مداربسته زیاد هزینه کنید، می‌توانید یکی از دوربین هایی که قابلیت نصب میکروفون خارجی دارند را بخرید تا هر زمان که خواستید بتوانید آن را به میکروفون مجهز کنید. چون دوربین های مداربسته میکروفون دار قیمت بالاتری دارند.

سخن پایانی

مطمئن باشید هر مدل دوربین مداربسته که این 6 ویژگی را داشته باشد، بهترین دوربین برای مغازه خواهد بود. البته بسته به نوع نیاز شما، می‌توان ویژگی های دیگری هم به موارد گفته شده اضافه کرد. مثلا قبلا بارها برای ما پیش آمده که مشتری دوست نداشته در هر گوشه از مغازه، دوربین نصب شود و ترجیحش بر این بوده که تعداد دوربین هایی که در مغازه اش نصب می‌شوند کم باشد. کارشناسان ما در فروشگاه چشم آنلاین به ایشان دوربین مداربسته 360 درجه یا دوربین هایی که گستره دید وسیع دارند را پیشنهاد داده اند. پس توصیه می‌کنیم پیش از اقدام برای خرید دوربین مداربسته و برای پیدا کردن گزینه مناسب خودتان، حتما از مشاوره تخصصی و رایگان فروشگاه چشم آنلاین استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *