آموزشی چشم آنلاین, دزدگیر

نحوه از کار انداختن دزدگیر منزل در سه سوت

آموزش نحوه از کار انداختن دزدگیر منزل در سه سوت

از کار انداختن دزدگیر منزل به این سادگی‌ها هم که فکر می‌کنید نیست و قِلِق خودش را دارد. در این مقاله قصد دارم تمام راه و چاه دستکاری و قطعکردن دزدگیر اماکن را بدون هیچ منتی به شما آموزش دهم. پس از کنار این مقاله ساده نگذرید و در این مسیر جذاب با من همراه باشید.

چرا باید نحوه از کار انداختن دزدگیر منزل را یاد بگیریم؟

بگذارید قبل از هرچیز به این سوال پاسخ بدهیم. حتما شنیده‌اید که سارقین میتوانند به بهترین و خبره‌ترین پلیس‌ها تبدیل شوند. چرا؟ چون با روش کار و ریزه‌کاری‌های همکاران گرامی‌شان به خوبی آشنا هستند و می‌دانند چگونه و از کجا باید جلوی دزدی و خلاف را بگیرند. نحوه از کار انداختن دزدگیر اماکن نیز دقیقا به همین دلیل آموزش داده می‌شود. اگر شما با نحوه خاموش كردن دزدگیر منزل آشنا باشید میتوانید راهکارهایی خلاف آن را ترتیب بدهید تا از قطع دزدگیر توسط سارقین جلوگیری کنید. یا حداقل کار را برایشان سخت‌تر کنید.

به غیر از آن، گاهی اوقات دزدگیر منازل به دلیل وزش باد، حرکت پرده یا حتی بدون هیچ دلیلی آژیر می‌کشد و به صدا درمی‌آید. در اینصورت نیز شما مجبورید موقتا آن را از کار بیندازید تا عیب‌یابی‌اش کنید. در ادامه، شما را با راهکارهایی برای از کار انداختن دزدگیر منزل و همچنین جلوگیری از آن، آشنا می‌کنم.

چگونگی قطع دزدگیر منزل

اولین قدم در قطع دزدگیر منزل، پیدا کردن پنل اصلی دزدگیر است که معمولا در قسمت امنی از منزل، نصب و پنهان شده‌است. این پنل درواقع یک جعبه‌ی فلزی شامل باتری پشتیبان و مدار کنترل دزدگیر است که توسط سیم یا بدون سیم به سایر بخش‌های دزدگیر مانند صفحه کلید و… متصل می‌شود.

پس از پیداکردن پنل اصلی میتوانید به یکی از روش‌های زیر یا انجام دادن همه‌ی آن‌ها به صورت قدم به قدم، نسبت به از کار انداختن دزدگیر منزل‌تان اقدام کنید.

از کار انداختن باتری پشتیبان

باتری پشتیبان یکی از مزایای دزدگیر اماکن است که انرژی را در خود ذخیره کرده و باعث میشود در زمان قطعی برق، دزدگیر از کار نیوفتد.

جالب است بدانید که قطع باتری پشتیبان، ساده‌ترین روش برای دستکاری و قطع دزدگیر است. به این صورت که سیم اتصال باتری به برد مدار پنل را پیدا کنید و اتصال را قطع کنید تا باتری از مدار خارج شود.

اگر نتوانستید باتری را پیدا کنید به این نکته توجه کنید که در دزدگیرهای بی‌سیم، باتری پشتیبان معمولا در پشت قاب پنل جای‌گذاری می‌شود.

قطع ترانسفورماتور

ترانسفورماتور را میتوانید به سادگی تشخیص دهید، زیرا سیم آن از مدار خارج شده و دوشاخه‌ی آن به پریز برق متصل است. کافیست دوشاخه را از پریز خارج کنید تا ترانسفورماتور از مدار خارج شود.

اگر ترانسفورماتور در خروجی پیچ شده بود ابتدا پیچ‌ها را باز کرده و سپس نسبت به قطع برق آن، اقدام کنید‌. اگر هم به هردلیلی نتوانستید برق آن را قطع کنید پیشنهاد میکنم پنل اصلی را باز کرده و سیم‌کشی ترانسفورماتور را از همان‌جا قطع کنید.

خاموش کردن دستگاه

Shut down آخرین مرحله در نحوه از کار انداختن دزدگیر اماکن است. شما میتوانید از طریق صفحه کلید از خاموش شدن کامل دستگاه مطمئن شوید. اگر صفحه نمایش هیچگونه تصویری نداشت و دکمه‌ها هیچ عملی را انجام نمی‌دادند یعنی فرایند از کار انداختن دزدگیر منزل به خوبی انجام شده است.

برای آنکه راحتتر بتوانید تمام این مراحل را انجام دهید پیشنهاد میکنم سری به آموزش تصویری از کار انداختن دزدگیر منزل بزنید و تمام نکاتش را مو به مو اجرا کنید تا هیچ شک و شبهه‌ای برایتان باقی نماند.

کد امنیتی

برخی از دزدگیرهای پیشرفته دارای کدهای امنیتی خاصی هستند که با وارد کردن آن‌ها میتوانید دزدگیر را به سادگی قطع و از مدار خارج کنید. اگر دزدگیر شما هم از این قبیل دستگاه‌هاست حتما کد مخصوص آن را از نصاب یا فروشنده طلب کرده و آن را به کد دیگری که در حافظه‌تان می‌ماند تغییر دهید تا در صورت لزوم از آن استفاده کنید.

بهرهگیری از ریموت دزدگیر

استفاده از ریموت نیز روش دیگری برای از کار انداختن دزدگیر منزل است.

مثل یک دزد فکر کنید!

حال که با نحوه از کار انداختن دزدگیر منزل آشنا شدید بهتر است با روش‌هایی که معمولا سارقین برای دستکاری و قطع کردن دزدگیر منزل استفاده می‌کنند هم آشنا شوید. اینگونه میتوانید مدیریت بهتری داشته باشید‌ و از کامیابی آن‌ها جلوگیری کنید.

دزدها معمولا به یکی از روش‌های زیر نسبت به قطع دزدگیر اقدام میکنند:

1.     قطع برق

حتما در فیلم‌های سینمایی دیده‌اید که سارق به محض اقدام به دزدی، قبل از هرچیز برق خانه را قطع می‌کند. این روش برای دزدگیرهایی که باتری پشتیبان ندارند و یا از سیستم پشتیبان تلفنی برخوردار نیستند، بهترین روش است و معمولا جواب می‌دهد. در نتیجه بهتر است در اولین فرصت نسبت به خرید باتری پشتیبان، خرید سیستم یو پی اس (UPS) و یا راه‌اندازی سیستم پشتیبان تلفنی برای دستگاه‌تان اقدام کنید.

نکته: یو پی اس چیست؟ این سیستم مجهز به چند باتری است که در صورت قطع برق از خاموش شدن دزدگیر جلوگیری می‌کند.

2.     قطع ارتباطات

دزدهایی که کمی باهوش‌تر هستند به جای قطع کامل برق خانه، سیم‌های تلفن را قطع می‌کنند تا دزدگیر نتواند با استفاده از سیستم تلفن پشتیبان با شما تماس بگیرد. اما اگر شما برای نصب دزدگیر تمام اصول را رعایت کرده باشید و دستگاه را از یک شرکت معتبر خریداری کرده‌باشید این تیر سارقین نیز به سنگ می‌خورد. چرا که با قطع سیم‌های ارتباطی بین پنل مرکزی و سنسورها، سیستم دزدگیر فعال شده و علاوه بر آژیر با شماره‌های ثبت شده در سیستم تماس گرفته و اعلام سرقت می‌کند.

اینجاست که اهمیت استفاده از دزدگیر اماکن سیم‌کارتی چندین برابر میشود. زیرا در این دزدگیرها دیگر نمیتوان سیم‌های تلفن را برای قطع ارتباط دستکاری کرد!

3.     استفاده از کدهای امنیتی

هیچوقت کدهای امنیتی را کنار دزدگیر و یا یک جای قابل دسترس ننویسید. زیرا سارقین میتوانند با استفاده از آن‌ها دزدگیر را قطع کنند. پیشنهاد میکنیم که این کدها را حتی داخل گوشی همراه‌تان ننویسید زیرا آن‌ها میتوانند گوشی شما را هک کرده و این اطلاعات را به راحتی به دست بیاورند.

4.     ایجاد اختلال رادیویی

اگر سیگنال‌هایی که بین قسمت‌های مختلف دزدگیر رد و بدل می‌شود به درستی و در زمان مناسب ارسال نشود، دزدگیر به درستی عمل نکرده و عملا بی‌استفاده می‌شود. اختلال رادیویی میتواند این اتفاق را رقم بزند! به همین دلیل سارقین گاهی اوقات از این روش نیز برای از کار انداختن دزدگیر منزل استفاده میکنند.

اگر سیستم دزدگیر شما از یک پنل اصلی مناسب برخوردار بوده و دو سیگناله باشد( یعنی یک سیگنال رفت و یک‌ سیگنال برگشت ارسال کند( به سادگی نمیتوان در آن اختلال ایجاد کرد. به همین منظور لازم است پیش از خرید با کارشناسان و متخصصان این حوزه به خوبی مشورت کنید.

برای اینکار میتوانید روی کارشناسان فروشگاه چشم‌آنلاین حساب کنید‌ و مطمئن باشید که به خوبی شما را راهنمایی می‌کنند.

5.     از کار انداختن سنسورها و چشمی دزدگیر

همین حالا خودتان را به جای یک دزد بگذارید و بگویید به نظر شما قطع انواع سیم‌ها کار ساده‌تری است یا از کار انداختن چشمی دزدگیر؟

دزدها معمولا ترجیه می‌دهند قبل از هرچیز چشمی دزدگیر و یا سنسورهای الکتریکی را از کار بیندازند. اما این روش نیز راه به جایی نمی‌برد‌. زیرا اکثر دزدگیرها به یک کلید الکتریکی ویژه به نام تمپر (tamper) مجهز هستند که در صورت دستکاری سنسورها و یا چشمی دزدگیر، فعال شده و با استفاده از آژیر و تماس‌های تلفنی، اعلام سرقت می‌کند.

چگونه از قطع دزدگیر توسط سارقین جلوگیری کنیم؟

فراموش نکنید که یادگیری نحوه خاموش کردن دزدگیر منزل توسط سارقین، اولین قدم برای جلوگیری از روند کاری آن‌هاست. زیرا شما میتوانید از آنتی‌تزها برای اینکار بهره ببرید. اما به غیر از آن پیشنهاد میکنم یک دزدگیر پیشرفته با امنیت بالا خریداری کنید و از کدهای امنیتی خاص برای آن بهره ببرید. زیرا هرچقدر هم که سارقین حرفه‌ای باشند و از تمام روش‌ها برای از کار انداختن دزدگیر منزل استفاده کنند، باز هم زمان زیادی برای اینکار لازم دارند و وقتشان تلف می‌شود. در نتیجه احتمال موفقیت آن‌ها تا حد زیادی کمتر می‌شود.

کار دیگری که باید انجام دهید این است که از یک نصاب حرفه‌ای برای نصب دستگاه کمک بخواهید. نصاب‌های حرفه‌ای می‌دانند چگونه باید سیم‌کشی را انجام دهند که به سادگی از کار نیوفتد و یا پنل اصلی را کجا پنهان کنند که به راحتی دیده نشود و قابل دسترسی نباشد.

چگونه از قطع دزدگیر اماکن توسط سارقین جلوگیری کنیم؟

جمع بندی

نحوه از کار انداختن دزدگیر و دستکاری و قطع آن میتواند بسیار سخت و یا بسیار آسان باشد. نوع دزدگیر، خرید از فروشگاه معتبر، بهره‌گیری از تجارب یک نصاب نمونه و هشیار بودن خودِ شما میتواند در میزان سختی یا آسانی آن تأثیرگذار باشد.

اگر به دنبال فروشگاهی هستید که بتواند در زمینه خرید دزدگیر اماکن و تمام این موارد به شما کمک کند پیشنهاد میکنم به سایت فروشگاه چشم آنلاین سری بزنید و با کارشناسانش مشورت کنید.
📞02191012808
📱09120163420

در این مقاله ما تمام روش‌هایی که میتوانید برای از کار انداختن دزدگیر منزل از آن استفاده کنید را بررسی کرده و چند آنتی‌تز برای مواجهه با روش سارقین را بیان کردیم. امیدوارم که برایتان مفید بوده باشد و هیچگاه مجبور نباشید که از آن‌ها استفاده کنید.

یک نظر در “نحوه از کار انداختن دزدگیر منزل در سه سوت

  1. ممنون از مقاله خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *