دوربین مداربسته

بهترین محل برای نصب دوربین مداربسته در منزل کجاست؟

بهترین محل برای نصب دوربین مداربسته در منزل کجاست؟

چند سالی است که استفاده از سیستم دوربین مداربسته برای افزایش امنیت ساختمان های مسکونی و ویلاها، گسترش یافته و تقریبا همه مردم نمونه هایی از آن را در نقاط مختلف خانه نصب می‌کنند. اما متاسفانه درصد زیادی از این افراد، نقاط طلایی نصب دوربین مداربسته در خانه را نمی‌دانند! همین موضوع نیز باعث می‌شود تا بعدها دچار مشکل شوند.

شما هم اگر به تازگی برای منزلتان دوربین مداربسته خریده اید و اکنون به دنبال شناسایی بهترین نقاط نصب دوربین مداربسته هستید، تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

10 تا از بهترین نقاط نصب دوربین مداربسته در ساختمان مسکونی

در ادامه 10 تا از بهترین نقاط برای نصب دوربین مداربسته را بیان کرده ایم. مطمئن باشید با نصب دوربین در این نقاط، خانه یا ویلای شما در امنیت کامل خواهد بود!

1.     خیابان منتهی به ساختمان

سارقان برای رسیدن به خانه شما، مطمئنا باید خیابان یا کوچه منتهی به ساختمان را طی کنند. پس بهتر است یکی از دوربین ها را طوری روی دیوار بیرونی نصب کنید که خیابان اطراف خانه را تحت الشعاع قرار دهد.

شاید برایتان جالب باشد ولی در بسیاری از مواقع سارقان به محض مشاهده دوربین مداربسته روی دیوار، به طور کلی از ورود به خانه منصرف شده می‌شوند. بنابراین تجربه ثابت کرده که دیوار بیرونی ساختمان، یکی از بهترین نقاط نصب دوربین مداربسته است.

2.     درب ورودی اصلی

تمامی ورود و خروج ها از درب اصلی ساختمان است! از طرفی یکی از اهداف نصب و استفاده از دوربین مداربسته، کنترل و نظارت به ورود و خروج هاست. در نتیجه نصب دوربین مداربسته در مکانی که به طور دقیق درب اصلی را هدف بگیرد، الزامیست.

اگر درب ورودی منزل شما به سمت راهرو یا پارکینگ است، توصیه می‌کنیم دوربین را در همین قسمت و رو به درب نصب کنید. در غیر این صورت می‌توانید در قسمت بیرونی درب اصلی و با ارتفاع 3 متری، دو دوربین نصب کرده و آن ها را طوری تنظیم کنید که هم به اطراف ساختمان دید داشته باشند و هم درب ورودی.

3.     درب تراس و درب پشتی ساختمان

 درب پشتی ساختمان ها در بیشتر مواقع اصلا قابل شناسایی نیست. یعنی فرد غریبه هرگز نمی‌تواند آن را پیدا کند. اما محض احتیاط هم که شده بهتر است یک دوربین برای کنترل ورود و خروج هایی که از این درب صورت می‌گیرند، در نظر بگیرید. البته اگر این درب رو به کوچه یا خیابان باشد، می‌توانید یک چشمی دوربین در ارتفاع متوسط روی دیوار نصب کرده و آن را طوری تنظیم کنید که هم کوچه و هم درب در کادر تصویر آن باشند.

درب تراس یکی دیگر از نقاط حساسی است که توصیه می‌کنیم حتما در اطراف آن دوربین مداربسته نصب کنید. چرا که در بعضی از مواقع، سارقان از درب تراس وارد خانه می‌شوند!

4.     پنجره ها

حتما تاکنون بارها از آشنایان شنیده اید یا در شبکه های مجازی خوانده اید که سارق از پنجره وارد خانه شده است! از همین رو دوربین مداربسته باید پنجره های بیرونی (رو به خیابان) را هم تحت پوشش قرار دهد. البته اگر پنجره به درب ورودی یا درب تراس نزدیک باشد، می‌توانید از یک دوربین مداربسته استفاده کنید. فقط باید دوربین را در نقطه‌ای نصب کنید که هر دوی آن ها در کادر باشند.

5.     ورودی آسانسور و راه پله

این مورد مختص ساختمان های آپارتمانی است! همانطور که می‌دانید هر فردی برای رفتن به طبقات مختلف آپارتمان یا باید از آسانسور استفاده کند یا راه پله. بنابراین اگر در آپارتمان سکونت دارید باید حتما روبروی درب ورودی آسانسور و راه پله اصلی و حتی پله های اضطراری در طبقه همکف و پارکینگ، دوربین نصب کنید.

در بعضی از خانه های آپارتمانی، ساکنین طبقات با مشارکت یکدیگر و برای اطمینان بیشتر در قسمت ورودی آسانسور و راه پله های هر طبقه نیز دوربین نصب می‌کنند. ولی خب نصب دوربین در هر طبقه ضرورتی ندارد و همین که ورودی آسانسور و راه پله ها در طبقات گفته شده تحت کنترل باشند کفایت می‌کند.

6.     نقاط مختلف پارکینگ

 پارکینگ یکی از مکان های حساس و راه های ورود سارقان و مجرمان در آپارتمان ها به حساب می‌آید. توصیه ما این است که علاوه بر درب ورودی پارکینگ، ورودی آسانسور و راه پله، در سایر نقاط پارکینگ هم دوربین مداربسته نصب شود تا به این ترتیب کل محوطه تحت نظر باشد.

7.     پشت بام

نصب دوربین مداربسته در پشت بام از این جهت ضرورت دارد که امکان کنترل ورود و خروج های ساختمان از این طریق را برای شما فراهم می‌کند. چون همانطور که می‌دانید امروزه تقریبا پشت بام تمام خانه ها به یکدیگر راه دارند و از طرفی درب راه پله منتهی به پشت بام نیز در اکثر ساختمان ها همیشه باز است! در نتیجه سارقان می‌توانند خیلی راحت از آنجا فرار کنند.

8.     اتاق کودکان و سالمند

اگر شاغل هستید یا بنابه دلایل گوناگون مجبورید زمان زیادی از روز را بیرون از خانه باشید، بهتر است در اتاق کودکان و اتاق سالمند یک دوربین نصب کنید. اگر نظر ما را بخواهید، دوربین اتاق کودک که مجهز به میکروفون داخلی است و قابلیت انتقال صدای دو طرفه دارد برای این مکان ها در خانه گزینه بهتریست.

9.     اتاق گاوصندوق

 اگر جزو افرادی هستید که اشیای با ارزش مثل طلا، پول و اسناد را در گاوصندوق منزل نگهداری می‌کنید باید حتما در اتاقی که گاو صندوق در آن قرار دارد و در صورت امکان داخل خودِ گاوصندوق هم دوربین مداربسته نصب کنید. چون بالاخره بخشی از لوازم گران قیمت و اسناد با ارزش شما در این اتاق قرار دارند.

10.  حیاط خلوت

حیاط خلوت خانه ها معمولا مکانی برای نگهداری اشیاء و لوازم اضافی مثل کارواش خانگی، لوازم باغبانی و … محسوب می‌شود و در بیشتر مواقع انباری یا ورودی زیرزمین نیز در آن قرار دارد. از طرفی رفت و آمد به این قسمت از خانه خیلی کمتر است و به همین خاطر در صورتی که سرقتی اتفاق بیفتد، صاحب خانه بعد از گذشت مدتی و بعد از این که کار از کار گذشته متوجه آن می‌شود.

پس اگر در خانه حیاط خلوت یا حیاط پشتی دارید، بهتر است یک دوربین هم در گوشه‌ای از آن نصب کنید مخصوصا اگر دیوارهای آن به سمت خیابان هستند.

سخن پایانی

توجه داشته باشید که کنترل و نظارت بر هر یک از نقاط گفته شده، الزاما به معنای نصب دوربین مداربسته جداگانه برای هر یک از آن ها نیست. نصابان حرفه‌ای چشم آنلاین غالبا دوربین ها را به گونه‌ای نصب می‌کنند که به طور همزمان دو یا سه نقطه را  تحت پوشش قرار دهد. پس نگران این موضوع نباشید! فقط کافیست پیش از اقدام برای خرید درباره بهترین نقاط نصب دوربین مداربسته در منزل و تعداد دوربین ها و سایر تجهیزات مورد نیاز نصب آن ها، با کارشناسان ما مشورت کنید تا به طور کامل راهنمایی‌تان کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *