بیسیم واکی تاکی

راهنما خرید بیسیم طبیعت گردی

راهنما خرید بیسیم طبیعت گردی | بیسیم مناسب برای طبیعت گردی چه ویژگی‌هایی دارد؟

استفاده از بیسیم مناسب برای طبیعت گردی ضروری است!

افرادی که به طبیعت‌گردی و مسافرت‌های چند روزه در دل جنگل، دشت و کویر علاقه دارند، به طور کامل با ضرورت برقراری ارتباط با سایر اعضای گروه در این سفرها آشنا هستند. ممکن است شما در زمان طبیعت‌گردی از گروه خود جا بمانید یا یکی از اعضای گروه را گم کنید. در این مواقع، تلفن‌های همراه ابزار مناسبی برای برقراری ارتباط نیستند، زیرا معمولا در بسیاری از جنگل‌ها و کویرها خبری از آنتن نیست و این تلفن‌ها قادر به سرویس‌دهی نخواهند بود. به همین دلیل شما برای حفظ ارتباط خود با سایر اعضای گروه نیاز به استفاده از بیسیم‌های واکی تاکی مناسب دارید. در راهنما خرید بیسیم طبیعت گردی، قصد داریم تا شما را با مهم‌ترین ویژگی‌های یک سیستم رادیویی مناسب وکاربردی آشنا کنیم.

برای خرید بیسیم طبیعت گردی مناسب به چه نکاتی توجه کنیم؟

در هنگام گردش و گذراندن وقت در دل طبیعت، شما باید خود را برای وقوع هر پیشامدی آماده کنید. همچنین شنا برای حل مشکلات به وجود آمده باید ابزار و تجهیزات مناسبی داشته باشید. یکی از مهم‌ترین نیازهای شما در طبیعت‌گردی برقراری ارتباط با سایر اعضای گروه است.

گروه‌های طبیعت‌گرد باتجربه می‌دانند که انتخاب یک بیسیم مناسب تا چه حد می‌تواند در حفظ ارتباط با سایر اعضا مفید و کاربردی باشد. اما سوالی که برای بسیاری از طبیعت‌گردان به وجود می‌آید، این است که یک بیسیم طبیعت گردی مناسب باید دارای چه ویژگی‌ها و امکاناتی باشد؟ در ادامه راهنما خرید بیسیم طبیعت گردی به معرفی ویژگی‌ها و مشخصات فنی و فیزیکی یک سیستم رادیویی مناسب برای استفاده در طبیعت‌گردی می‌پردازیم.

مجوز بیسیم طبیعت گردی؛ مهم‌ترین نکته برای خرید این تجهیز

بدون شک یکی از مهم‌ترین نکاتی که در راهنما خرید بیسیم طبیعت گردی که به آن اشاره می‌کنیم، مجاز بودن سیستم رادیویی مورد نظر برای استفاده در طبیعت است. توجه داشته باشید که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تمامی انواع بیسیم‌ها را تایید نمی‌کند و به آن‌ها مجوز نمی‌دهد. در نتیجه در هنگام خرید بیسیم طبیعت گردی حتما از مجاز بودن آن اطمینان حاصل کنید.

بهترین راه برای شناسایی بیسیم‌های فاقد مجوز، مراجعه به وبسایت رسمی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و استعلام مدل بیسیم مورد نظر است. اگر بیسیم در این سیستم ثبت نشده باشد، بدون شک به صورت غیرقانونی وارد کشور شده و استفاده از آن می‌تواند تبعات قانونی سنگینی مانند حبس و پرداخت جزای نقدی به همراه داشته باشد.

برخورداری از استانداردهای لازم

برای طراحی و تولید بهترین بیسیم‌های طبیعت گردی معمولا از استانداردهای مشخصی پیروی می‌شود. زیرا این بیسیم‌ها باید بتوانند در شرایط‌ محیطی سخت و نامناسب عملکرد خود را حفظ کنند. یکی از مهم‌ترین استانداردهایی که بیسیم‌های طبیعت‌گردی ملزم به دریافت تاییدیه‌های آن هستند، استاندارد IP است. این استاندارد تایید می‌کند که بیسیم طبیعت گردی مورد نظر در برابر انواع ضربه، رطوبت و گرد و غبار از مقاومت قابل قبولی برخوردار است و شما می‌توانید در محیط‌های مختلفی مانند کویر و محیط‌های مرطوبی مانند جنگل‌های شمالی، بدون هیچ مشکلی از آن‌ها استفاده کنید.

مجوز بیسیم طبیعت گردی؛ مهم‌ترین نکته برای خرید این تجهیز

ارائه ضمانت‌نامه و خدمات پس از فروش

از دیگر نکات مهمی که در راهنما خرید بیسیم طبیعت گردی به آن اشاره می‌کنیم، این است که تمامی بیسیم‌های دارای مجوز به همراه ضمانت‌نامه و خدمات پس از فروش در نمایندگی‌های مجاز به بازار عرضه می‌شوند. به همین علت شما به هیچ وجه نباید حاضر به خرید بیسیم‌هایی شوید که از ضمانت یا خدمات پس از فروش برخوردار نیستند. ارائه ضمانت‌نامه و خدمات پس از فروش نه تنها شما را از مجاز بودن سیستم رادیویی مورد نظر مطمئن می‌کند، بلکه شما می‌توانید در صورت خرابی یا بروز نقص فنی به نمایندگی مربوطه مراجعه کنید و از این خدمات پس از فروش بهره‌مند شوید.

توجه به نوع باتری در هنگام خرید بیسیم طبیعت گردی

با توجه به این که بیسیم‌های مناسب طبیعت‌گردی باید بتوانند شارژ دستگاه را برای مدت طولانی‌تری نگه دارند، سازمان‌های مربوطه برای نوع باتری این تجهیزات نیز استانداردهای خاصی را تعریف کرده‌اند. در راهنما خرید بیسیم طبیعت گردی باید اشاره کنیم که به طور کلی، درصد بسیار زیادی از بیسیم‌های دارای مجوز و مناسب برای طبیعت‌گردی دارای باتری‌های لیتیومی قابل شارژ (LI-ion) هستند. زیرا این باتری‌ها علاوه‌بر نگهداری بهتر شارژ، در مقایسه با سایر باتری‌ها در برابر عوامل خارجی مانند رطوبت و گرد و غبار مقاومت بهتری از خود نشان می‌دهند.

قابلیت شارژ از طریق پورت USB

تمامی بیسیم‌ها از قابلیت شارژ توسط پایه شارژر و برق شهری برخوردار هستند. اما همان‌طور که می‌دانید شما در دل طبیعت به برق شهری دسترسی ندارید و برای شارژ کردن بیسیم‌های طبیعت‌گردی خود باید از منابع تغذیه جایگزین استفاده کنید. شما برای استفاده از این منابع تغذیه باید بتوانید بیسیم خود را به یک پورت USB متصل کنید. در نتیجه در هنگام خرید بیسیم طبیعت گردی حتما به این نکته توجه داشته باشید که بیسیم مورد نظر از قابلیت شارژ از طریق انواع پاور بانک‌ها و فندکی خودرو برخوردار باشد. به این صورت شما دیگر نگران تمام شدن شارژ بیسیم‌های خود در هنگام طبیعت گردی نخواهید بود.

انواع بیسیم‌های طبیعت گردی دارای مجوز

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در راهنمای خرید بیسیم طبیعت گردی به آن اشاره کردیم، حاصل کردن اطمینان از مجاز بودن سیستم رادیویی مورد نظر است. سیستم‌های رادیویی مجاز معمولا از خصوصیات و ویژگی‌های فنی منحصربه‌فردی برخوردار هستند و یکی از مهم‌ترین نکاتی که در مورد آن‌ها وجود دارد، این است که بیسیم‌های دارای مجوز هرگز به صورت جفت به فروش نمی‌رسند. بیسیم‌های مجاز همه به صورت تکی و با ضمانت‌نامه از طریق افراد حقیقی یا حقوقی مورد تایید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به بازار عرضه می‌شوند.

برخی از انواع بیسیم‌های دارای مجوز مناسب برای طبیعت‌گردی عبارتند از:

انواع بیسیم‌های طبیعت گردی دارای مجوز

خرید بیسیم برای برقراری ارتباط در دل طبیعت

بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که تعطیلات خود را خارج از محیط شهر و در دل کوهستان‌ها و جنگل‌ها بگذرانند. اما رفتن به طبیعت‌گردی بدون در اختیار داشتن ابزار و تجهیزات مناسب می‌تواند شما را دچار مشکل کند. خرید یک سیستم رادیویی مناسب از مهم‌ترین پیش‌نیازهای طبیعت‌گردی به شمار می‌رود. زیرا شما در بسیاری از مواقع برای برقراری ارتباط با سایر اعضای گروه خود در طبیعت، نمی‌توانید از تلفن‌های همراه استفاده کنید. برخورداری از مجوز و استانداردهای لازم، نوع باتری و قابلیت شارژ با پورت USB از مهم‌ترین ویژگی‌های یک بیسیم مناسب طبیعت‌گردی به شمار می‌روند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *