آموزشی چشم آنلاین, دوربین مداربسته

از کجا بفهمیم دوربین مداربسته فعال است؟

از کجا بفهمیم دوربین مداربسته فعال است ؟

در حال حاضر دوربین‌های مداربسته در بسیاری از اماکن، فضاهای داخلی و محیط‌های باز استفاده می‌شوند. ممکن است برای اطمینان از سالم بودن این دوربین‌ها و راه‌اندازی آن‌ها، بخواهید از فعال بودن و ضبط کردن دوربین مداربسته مطلع شوید. برای این منظور، ابزارها و تکنیک‌های مختلفی مانند بررسی نور مادون قرمز یا روشن بودن چراغ‌های دوربین وجود دارند. برای پاسخ به سوال “از کجا بفهمیم دوربین مداربسته فعال است“، در این مطلب از مجموعه چشم آنلاین با ما همراه باشید.

دوربین‌های مداربسته؛ مورد استفاده برای فضاهای باز و داخلی

در حال حاضر، دوربین‌های مداربسته در زمینه‌های مختلفی استفاده می‌شوند. از جمله این اماکن و فضاها می‌توان به فروشگاه‌ها، ارایشگاه‌ها، منازل مسکونی، ادارات و پارکینگ‌ها اشاره کرد. حال ممکن است برای راه‌اندازی اولیه این دوربین‌ها و همین‌طور تشخیص روشن بودن و عملکرد صحیح آن‌ها، بخواهید از روشن بودن دوربین‌ها مطلع شوید.

چند راه برای تشخیص فعال و روشن بودن دوربین مداربسته

اگر برای شما هم این سوال پیش آمده است که از کجا بفهمیم دوربین مداربسته فعال است؟، باید بگوییم با کمک ابزارها و تکنیک‌های ساده‌ای می‌توان از روشن بودن دوربین‌های مداربسته یا خاموش بودن آن‌ها مطلع شود. در ادامه با برخی از این راهکارها آشنا می‌شویم.

حرکت کردن لنزهای دوربین

درون دوربین‌های مداربسته، لنزهای مختلفی وجود دارند. در صورتی که دوربین روشن باشد، این لنزها شروع به حرکت و چرخش در زوایای مختلف می‌کنند. در نتیجه برای اینکه متوجه روشن بودن دوربین مداربسته بشوید، می‌توانید به حرکت این لنزها دقت کنید.

روشن بودن چراغ؛ راهکاری برای اینکه از کجا بفهمیم دوربین مداربسته فعال است

در بسیاری از دوربین‌های مداربسته، لامپ‌های ریزی وجود دارند که در صورت روشن بودن دوربین، این لامپ‌ها هم روشن می‌شوند. نکته‌ای که در این میان وجود دارد این است که این لامپ‌ها معمولا چند عدد هستند و ممکن است برخی از آن‌ها یا حتی تمام لامپ‌ها سوخته باشند. به همین خاطر، تنها به این مورد برای بررسی و تشخیص روشن یا خاموش بودن دوربین مداربسته اکتفا نکنید.

روشن بودن چراغ LED، راه تشخیص فعال بودن دوربین مداربسته

حرکت دوربین به جهات مختلف

برخی از مدل‌های دوربین‌های مداربسته از نوع ثابت هستند و به صورت دستی تنظیم می‌شوند. این در حالی است که برخی دوربین‌های دیگر قابلیت چرخش به جهات مختلف را به صورت خودکار یا الکترونیکی دارند. در این مدل‌ها، به راحتی می‌توانید متوجه تنظیم شدن دوربین و روشن شدن آن شوید.

استفاده از وای فای موبایل برای تشخیص روشن بودن دوربین مداربسته

برخی از دوربین‌های مداربسته برای دریافت و ارسال داده از وای فای استفاده می‌کنند. در نتیجه، با روشن کردن وای فای موبایل خود و جست‌وجو برای دستگاه‌های موجود، می‌توانید متوجه روشن بودن این دوربین‌ها شوید.

استفاده از اپلیکیشن‌های مخصوص

بسیاری از دوربین‌های مداربسته برای استفاده نیاز به اپلیکیشن‌های مخصوص دارند. اگر به تازگی یک دوربین مداربسته هوشمند را خریداری کرده‌اید و می‌خواهید از روشن بودن آن مطمئن شوید، توصیه می‌کنیم اپلیکیشن مخصوص آن را دانلود کنید.

استفاده از بعضی تجهیزات ضد جاسوسی

روشی نامتعارف برای اینکه از کجا بفهمیم دوربین مداربسته فعال است، وجود دارد. برای این منظور، نیاز به تجهیزات ضد جاسوسی دارید. این تجهیزات می‌توانند به راحتی دوربین‌های مداربسته روشن را شناسایی کنند. البته به دلیل گران بودن این تجهیزات، بهتر است به سراغ روش‌های دیگر برای تشخیص روشن یا خاموش بودن دوربین بروید.

تشخیص نور مادون قرمز با کمک دوربین موبایل

بسیاری از دوربین‌های مداربسته در زمان روشن بودن از خود نور مادون قرمز پخش می‌کنند. برای تشخیص روشن بودن دوربین از این طریق کافی است دوربین گوشی موبایل را روشن کنید و به سمت دوربین بگیرید. اگر داخل صفحه‌نمایش نوری را مشاهده کردید، به این معنی است که نور مادون قرمز در حال ساطع شدن و دوربین مداربسته روشن است.

از کجا بفهمیم دوربین مداربسته ضبط می کند؟

با کمک روشی می‌توانید متوجه ضبط کردن دوربین مداربسته شوید. یکی از این روش‌ها، بررسی از طریق دستگاه DVR یا NVR است. اگر متوجه وجود این دستگاه در محیط شدید، به این معنی است که به احتمال زیاد، دوربین‌ها در حال ضبط هستند. با این حال، ممکن است در برخی مواقع و حتی با وجود DVR، هیچ تصویری ضبط نشود.

از کجا بفهمیم دوربین مداربسته ضبط می‌کند؟

از کجا بفهمیم دوربین مداربسته فعال است و ضبط می‌کند؟

امروزه حتی با کمک تلفن همراه هوشمندتان هم می‌توانید متوجه روشن بودن دوربین مدار بسته شوید. اگر می‌خواهید برای فضای موردنظرتان دوربین مداربسته حرفه‌ای و باکیفیت را تهیه کنید، ما در چشم آنلاین آماده ارائه خدمات به شما هستیم. جهت خرید از فروشگاه ما کافی است وارد دسته‌بندی دوربین مداربسته شوید تا انواع مدل‌های موجود در فروشگاه برایتان نمایش داده شوند. بعد از انتخاب محصولات و ثبت سفارش، مرسوله شما در کوتاه‌ترین زمان کاری ممکن و با بسته‌بندی کاملا ایمن در برابر ضربه به دستتان خواهد رسید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *