آموزشی چشم آنلاین, بیسیم واکی تاکی

چگونه با بیسیم واکی تاکی کار کنیم؟

بیسیم واکی تاکی مجاز، ابزار ارتباطی است که امکان برقراری ارتباط به صورت همزمان با چند نفر که در فاصله‌ای نه چندان دور از شما قرار دارند را برای شما فراهم می‌کند. این وسیله به دلیل مزیت هایی که نسبت به گوشی موبایل دارد این روزها توسط بسیاری از گروه ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و شما هم اگر کار گروهی دارید یا این که به صورت گروهی به مسافرت و گردش و تفریح می‌روید، می‌توانید آن را از فروشگاه بیسیم واکی تاکی خریداری کرده و استفاده کنید.

مسلما بعد از خرید واکی تاکی مجاز، در پی آموزش کار با بیسیم واکی تاکی خواهید بود چرا که در صورتی که کار با این وسیله را بلد نباشید قادر به استفاده از آن نخواهید بود. در صورت مراجعه حضوری به فروشگاه چشم آنلاین که نمایندگی بیسیم واکی تاکی در اهواز و استان خوزستان است، و خرید حضوری این محصول از فروشگاه، همکاران ما همانجا شیوه کار با این ابزار را به شما آموزش خواهند داد.

اما اگر قصد خرید اینترنتی بیسیم برد بالا را دارید، فقط کافیست این محتوا را تا انتها مطالعه کنید.

نحوه استفاده از بیسیم واکی تاکی

مرحله اول آموزش کار با بیسیم واکی تاکی روشن کردن بیسیم

بر روی بیسیم های واکی تاکی یک ولوم پاور قرار دارد که در برخی از بیسیم ها با ولوم صدا مشترک است و در برخی دیگر جدا از آن می‌باشد. شما برای روشن کردن بیسیم باید این ولوم را در جهت چرخش عقربه های ساعت بچرخانید یا اگر این کلید فشاری بود آن را فشار دهید تا صدای “Power On” پخش شود.

نکته: اگر چنانچه این کار را انجام دادید اما بیسیم روشن نشد موارد زیر را چک کنید؛

  1. قرار گرفتن درست باطری بیسیم سر جای خود
  2. خالی نبودن باطری (بیسیم ها مثل گوشی های موبایل با شارژ باطری کار می‌کنند پس باید به اندازه کافی شارژ داشته باشند تا روشن شوند)

اگر این موارد مشکلی نداشتند و باز هم بیسیم روشن نشد، احتمال دارد باطری آن خراب باشد که در آن صورت باید دستگاه را برای تعمیر نزد تعمیرکار ببرید.

مرحله دوم آموزش کار با بیسیم واکی تاکی ست کردن بیسیم ها

بعد از روشن کردن بیسیم باید آن را با بیسیم های هم گروهی های خود ست کنید تا به این ترتیب امکان برقراری ارتباط به وسیله این ابزار برای شما فراهم شود. منظور از ست کردن بیسیم ها این است که تمام بیسیم های یک گروه بر روی یک کانال ارتباطی قرار بگیرند و صداها از طریق این کانال منتقل شوند.

بنابراین برای ست کردن بیسیم ها فقط باید آن ها را روی یک کانال مشخص تنظیم کنید، حال اگر بیسیم شما نمایشگر داشته باشد که کارتان راحت است اما اگر نمایشگر ندارد باید از ولوم چرخشی که به همین منظور بر روی بیسیم تعبیه شده است استفاده کرده و آن را روی مثلا کانال 4 قرار دهید تا سپس صدای شما را سایر هم گروهی هایتان که بیسیم را روی همین کانال تنظیم کرده اند، بشنوند.

در ضمن امکان تنظیم هر گروه از واکی تاکی ها بر روی کانال جداگانه وجود دارد، مثلا اگر قصد دارید با کمک این وسیله با بخش های مختلف شرکت خود ارتباط بگیرید می‌توانید بیسیم های هر گروه را روی یک کانال تنظیم کنید و سپس با تغییر فرکانس بیسیم خود، پیام جداگانه‌ای برای هر گروه بفرستید.

یک نکته مهم درباره ست کردن بیسیم واکی تاکی

در پاسخ به سوال چگونه با بیسیم واکی تاکی کار کنیم؟ یک نکته بسیار مهم نهفته است که عدم اطلاع از آن قطعا شما را به مشکل خواهد انداخت!

بیسیم ها بر روی دو فرکانس VHF و UHF تنظیم می‌شوند، یعنی اینطور نیست که همه بیسیم ها یک رنج فرکانسی داشته باشند. حال این که اگر بیسیم شما فرکانس VHF داشته باشد فقط با بیسیم دیگری که همین رنج فرکانس را دارد ست می‌شود و ست کردن آن با بیسیمی که فرکانس UHF دارد امکان پذیر نخواهد بود.

پس در زمان خرید این ابزار توجه داشته باشید که تمام بیسیم های شما از یک نوع، مثلا بیسیم واکی تاکی مجاز طنین باشند یا اگر در حال حاضر بیسیم موتوکام دارید و می‌خواهید برای دوستان یا همکارانتان هم این ابزار را تهیه کنید، بیسیم موتوکام بخرید تا در برقراری ارتباط دچار مشکل نشوید.

مرحله سوم آموزش کار با بیسیم واکی تاکی ارسال پیام

حالا که بیسیم های واکی تاکی را ست کردید، می‌توانید با کمک بیسیم خود پیغام صوتی بفرستید تا دوستان یا همکارانتان آن را دریافت کنند. برای ارسال پیام با واکی تاکی، فقط باید دکمه PTT روی دستگاه را فشار دهید و تا زمانی که پیامتان به اتمام نرسیده انگشتتان را از روی آن بر ندارید.

به محض این که انگشتتان را از روی این دکمه بردارید کانال آزاد می‌شود و می‌توانید پیام دریافت کنید. پس توجه داشته باشید که امکان ارسال و دریافت پیام به صورت همزمان با این وسیله وجود ندارد و همچنین ارسال پیام با دو بیسیم نیز امکان پذیر نیست، یعنی نمی‌شود هم شما و هم شخص دیگری که بر روی همان کانال است بتوانید به صورت همزمان پیام بفرستید.

نحوه کم و زیاد کردن صدا در بیسیم واکی تاکی مجاز

بسیاری از مشتریان چشم آنلاین پس از آموزش کار با بیسیم واکی تاکی، پرسشی مبنی بر این که آیا صدای بیسیم را می‌توان کم یا زیاد کرد؟ مطرح می‌کنند که شاید سوال شما هم باشد.

بله، کم و زیاد کردن صدای بیسیم واکی تاکی امکان پذیر است و شما با چرخاندن ولوم صدای این دستگاه می‌توانید صدایی که از بیسیم خودتان پخش می‌شود را کم یا زیاد کنید تا بتوانید صدای دوستانتان را واضح بشنوید و متوجه پیغام آن ها شوید.

علاوه بر این شما می‌توانید از هندزفری های حلزونی یا شلنگی برای دریافت صدا استفاده کنید و در مکان های شلوغ و پر سروصدا دچار مشکل نشوید. برخی از بیسیم ها مثل بیسیم طنین در کنار خود هندزفری بیسیم دارند اما اگر چنانچه بیسیمی که شما خریده اید فاقد هندزفری است نیز می‌توانید یک هندزفری جداگانه مخصوص بیسیم خریداری نمایید.

سخن پایانی

در حال حاضر بیشتر افراد مثل صاحبین شرکت ها و کسب و کارهای این چنینی، یا افرادی که در حوزه گردشگری و امنیت و … فعالیت دارند از واکی تاکی استفاده می‌کنند. شما هم اگر جزو این افراد هستید یا این که در مسافرت ها و گردش های گروهی خود دچار مشکل می‌شوید و به دنبال وسیله‌ای برای حل مشکل برقراری ارتباط هستید، ما خرید بیسیم را به شما پیشنهاد می‌کنیم. زیرا همانطور که با مطالعه مطالب بالا متوجه شدید کار با این وسیله آسان است و بدون نیاز به لوازم جانبی و در همه جا آنتن دهی دارد.

برای اطلاع از قیمت بیسیم واکی تاکی و مشاهده ویژگی های بهترین واکی تاکی مجاز، به قسمت بیسیم واکی تاکی سایت چشم آنلاین سایت خرید بیسیم مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *