آموزشی چشم آنلاین, دزدگیر

برای دزدگیر اماکن آژیر ایرانی بهتره یا خارجی ؟

همانطور که مشاهده میکنید آژیر اولی ایرانی بوده و صدای بمی داشت . و آژیر دومی خارجی بوده و صدای جیغی را ارتعاش میدهد و با صدای جیغی و گردشی خود بیشتر موجب گیج شدن سارق در محل خواهد شد. سیرن و اسپیکر در سیستم اعلام سرقت نقش بسیار مهمی در اعلام خطر و دزدی را دارد که باید در خرید آن برای اماکن مختلف دقت نظر بالایی داشت تا متناسب با آن مکان آژیر مورد نظر را تهیه کنید. آژیر ها صداهای متفاوتی دارند که به 2 دسته تقسیم میشوند  1) صدای جیغی  2)صدای بمی عموما صدای آژیر جیغ تر از صدای بلندگو میباشد که در ادامه فیلمی تهیه شده تا با هر 2 نوع صدا بیشتر آشنا شوید. عمده ترین تفاوت بلندگو دزدگیر با آژیر سیرن در این است که پیزو (سیرن) برای تولید صدا احتیاج به ولتاژ ۱۲ دارد ولی بلندگو برای تولید صوت نیازی به ولتاژ ندارد و مستقیم با ارتباط به پنل مرکزی وقوع خطر را اعلام خواهد نمود. “دسته بندی آژیر های دزدگیر بر اساس نوع صدا و محل نصب” آژیرها بر اساس نوع و کاربری به سه دسته اصلی بلندگو ، آژیر سیرن و پیزو سیرن تقسیم می شوند .

آژیر پیزو – دتکتور دود (اعلام حریق)

آژیر پیزو داخلی یک هشدار دهنده  قوی با امنیت بالا برای دزدگیر اماکن است که مخصوص فضای داخلی ساختمان طراحی شده تا به هنگام صدا خرابکاران تعادل خود را از دست داده و هرچه سریعتر به محل موردنظر برسید. ولتاژ برق  تغذیه آژیر پیزو  ۱۲ ولت DC میباشد و از قدرت و صدای بالایی بهره مند شده است. آژیر پیزو جزو آن دسته از آژیر های کوچکی است که در داخل ساختمان یا داخل دزدگیر به کار می رود. آژیرها میتوانند صداهای متفاوتی داشته باشند اما به صورت کلی صدایی متناوب دارند. ولتاژ کار این دستگاه ها میتواند ۹ ولت، ۱۲ ولت و یا ۲۴ ولت باشد. پیزو سیرن pizo siren  آژیر سیرن ها هم همانند آژیرهای پیزو برای محیط های مسقف استفاده میشود. به این صورت که در داخل محیط و معمولا کنار تابلو نصب می شوند. از آنجایی که در هنگام سرقت علاوه بر محیط بیرونی افراد داخل محیط هم باید از هشدار با خبر شوند از سیرن استفاده میشود، همچنین برای ساختمان های مسکونی به جهت آگاه سازی افراد از سیرن فلاشر در بیرون واحدها استفاده میشود تا با دیدن فلاشر آن واحد متوجه شوند که مشکل در کدام واحد پیش آمده است. این آژیرها با نام آژیرهای پیزو نیز شناخته می شوند.

بلندگو شیپوری Speaker

 همان طور که از نام این محصول پیداست، به دلیل شیپوری بودن آن اغلب در فضای باز کاربرد دارد و شدت صدای بلندگو به قدری بالاست که افراد حاضر در محیط باشنیدن شدت صدای آن استرس و فشار بالایی را تجربه خواهند کرد. حال فرض کنید سارق و یا سارقینی که نیمه های شب در سکوت مطلق یکباره تحت تاثیر این صدای مهیب قرار میگیرند! برای بصدا درآمدن بلندگوهای دزدگیر نیازی به ولتاژ نداشته و مستقیم با ارتباط به پنل دزدگیر وقوع خطر را اعلام خواهد کرد.  ساختار آژیر برای تولید صدای آژیرهای امروزی از مدارهای الکترونیکی استفاده می شود که این مدار از سه قسمت اصلی تشکیل شده است:
  • اسیلاتور: این بخش از مدار مربوط به منبع تولید فرکانس میباشد
  • تقویت کننده: فرکانس حاصل از اسیلاتور در این قسمت تقویت خواهد شد.( یک تقویت کننده می تواند دارای چندین طبقه باشد.)
  • بلندگو: سیگنال خروجی تقویت شده توسط بلندگو پخش می شود.( قدرت بلندگوها را با وات مشخص می کنند.)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *