آموزشی چشم آنلاین, دوربین مداربسته

راهنما خرید دستگاه DVR/NVR هایک ویژن

راهنما خرید DVR/NVR هایک ویژن در چشم آنلاین

دستگاه ضبط کننده ویدیویی یا DVR به منزله قلب یک سیستم نظارتی است که با استفاده از دستگاه DVR نه تنها می توان تصاویر ارسالی از دوربین مداربسته را ضبط کرد، بلکه می توان نوع نمایش تصاویر در نمایشگر و دسترسی از راه دور و ازطریق اینترنت را نیز تنظیم نمود.

پس لازم است قبل از خرید دستگاه DVR سختگیری لازم داشته باشید تا خریدی مطمین و ماندگار داشته باشید.

DVR ها اصولا بر اساس تعداد ورودی های تصویر و همچنین کیفیت ضبط دسته بندی میشوند که عموما در انواع 4 کانال، 8 کانال، 16 کانال و 32 کانال در بازار موجود است.
اصلی ترین موردی که در تعیین قیمت و کیفیت دستگاه اهمیت دارد مارک و سازنده دستگاه است دستگاه هایی با مارک معتبر تر طبیعتا از امکانات سخت افزاری یا نرم افزاری خاص و بالاتری برخوردار خواهند بود.
در هنگام خرید DVR های هایک ویژن  باید به 9 نکته دقت کنیم تا بتوانیم یک انتخاب درست داشته باشیم .
ما در این مطلب راهنمای خرید DVR های هایک ویژن را به صورت گام به گام و با زبانی ساده، بیان می کنیم.

1) DVR Type :

دی وی آرها در ۳دسته G (ساپورت کیفیت تصویر 2 مگاپیکسل )، Q(ساپورت کیفیت تصویر 4 مگاپیکسل) و U(ساپورت کفیت تصویر 8 مگاپیکسل) تقسیم می‌شوند.
تعداد کانال ۴، ۸، ۱۶ و ۳۲ می‌باشد که هرچه تعداد کانال و کیفیت تصویر بالاتر می‌رود قیمت به طبع بالاتر خواهد رفت.

2) Analogue Video Input – آنالوگ ویدیو اینپوت :

برخی از DVRها تا دوربین‌های ۲ مگاپیکسل و برخی دیگر تا ۴ یا ۸ مگاپیکسل (G تا ۲، Q تا ۴ و U تا ۸) را پشتیبانی می‌کنند که تاثیر مستقیمی روی قیمت آنها خواهد داشت.

3) IP Video Input – آی پی :

برخی از DVRها می توانند از یک یا چند دوربین IP نیز پشتیبانی ‌کنند بنابراین کاربر می تواند در یک بستر آنالوگ از مزایای دوربین  IP نیز بهره مند شود.

4) Audio Input/Output – آدیو اینپوت/اوت پوت :

تعداد ورودی و خروجی‌های صدا برای اتصال میکروفن را نمایش می‌دهد.

5) Recording – رکوردینگ:

در این قسمت کیفیت ضبط تصاویر توسط هر دستگاه درج شده‌است.
در سیستم مداربسته کیفیت ثبت تصاویر توسط دوربین و دیگری کیفیت ضبط تصاویر توسط دستگاه مطرح است. برای مثال اگر یک دوربین 8 مگاپیکسلی باشد ولی دستگاه تنها با کیفیت 5 مگاپیکسل ضبط کند تصاویری با کیفیت 5 مگاپیکسل خواهید داشت.

6) SATA Interface – ساتا اینترفیس :

هرچه تعداد هاردی بیشتر باشد قیمت دستگاه بصورت تصاعدی بالاتر می‌رود.

7) Network Interface – نتورک اینترفیس :

میزان ظرفیت پهنای باند رابط شبکه را نمایش می‌دهد.

8) Chassis :

منظور از (DVR، (Standalone این است که دستگاه مستقل از سیستم کامپیوتری عمل کرده و تمامی اجزای آن از جمله CPU در داخل کیس DVR قرار دارد.

9) Other Features  :

در قسمت سایر مشخصات نیز ویژگی‌هایی از جمله نوع فرمت‌ فشرده سازی هایک ویژن H.265/H.265+ اشاره شده است.

اگر در انتخاب DVR مناسب دچار تردید هستید می‌توانید با بخش فنی ۰۹۱۲۰۱۶۳۴۲۰ آقای مسعود شیرعلی اردلی تماس بگیرید.

تصویر کانال های ورودی/خروجی دستگاه ضبط کننده ویدیویی

راهنمای خرید NVR از برند Hikvision :

1) NVR Type:

شامل تعداد کانال و POE بودن دستگاه NVR است تعداد کانال ها در NVR از ۴، ۸، ۱۶، ۳۲، ۶۴ و حتی انواع ۱۲۸ و ۲۵۶ کاناله نیز موجود است.

2) Input BandWidth:

موضوع پهنای باند در NVR موضوع مهمی است به خصوص اگر تعداد زیادی دوربین در بستر شبکه داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید به مبحث پهنای باند در NVR هایک ویژن مراجعه نمایید.

3) Output Bandwidth:

موضوع پهنای باند در NVR موضوع مهمی است به خصوص اگر تعداد زیادی دوربین در بستر شبکه داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید به مبحث پهنای باند مراجعه نمایید.

4) POE Ports:

موضوع بعدی تعداد کانال های POE در دستگاه است. برای مثال ممکن است در یک دستگاه NVR 32 کاناله  ۱۶ کانال آن از نوع POE باشند.

5) SATA Interface :

همانند دستگاه های DVR تعداد هارد در NVR نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. و هرچه تعداد آن بیشتر باشد فضای ذخیره سازی بیشتر بوده و کارایی دستگاه بالا می رود.

6) Network Interface :

بسیاری از دوربین ها دارای قابلیت پشتیبانی از SD کارت هستند. وجود SD کارت در دوربین باعث می شود تا در مواقع اضطراری که ارتباط میان دوربین و دستگاه ضبط قطع می گردد تصاویر بر روی SD کارت آن ذخیره گردد.

7) Other Feathures :

در قسمت سایر مشخصات نیز ویژگی هایی از جمله نوع فرمت های فشرده سازی مانند H.265/H.265+ و پشتیبانی از سیستم Alarm اشاره شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *