آموزشی چشم آنلاین, دوربین مداربسته

آموزش بازبینی فیلم ضبط شده دوربین مداربسته با مانیتور، گوشی و کامپیوتر

آموزش بازبینی فیلم ضبط شده دوربین مداربسته با مانیتور، گوشی و کامپیوتر

فرض کنید شما برای حفظ امنیت خانه یا محل کارتان در نقاط مختلف آن دوربین مداربسته نصب کرده اید. دوربین مداربسته هم به صورت مداوم یا بسته به برنامه ضبطی که دارد، تصاویر را ضبط و در حافظه‌ای که برای آن تعریف شده است ذخیره می‌کند. مطمئنا مانیتور یا گوشی موبایلی که به دوربین وصل شده، مدام جلوی چشم شما نیست! بنابراین شما در اواخر روز یا آخر شب برای مرور اتفاقات و حصول اطمینان از امنیت محیط مورد نظر، باید تصاویر ضبط شده توسط دوربین را بازبینی کنید. اینجاست که به آموزش نحوه بازبینی فیلم ضبط شده دوربین مداربسته، احتیاج پیدا خواهید کرد.

ما در این مقاله به طور کامل به آموزش نحوه بازبینی فیلم ضبط شده دوربین مداربسته با مانیتور و تلویزیون، گوشی موبایل و کامپیوتر پرداخته ایم. پس به شما که به تازگی دوربین مداربسته خریداری کرده اید و هنوز نحوه کار با آن را بلد نیستید توصیه می‌کنیم همراه ما باشید.

·       بازبینی فیلم ضبط شده دوربین مداربسته با مانیتور

اکثر دوربین های مداربسته در مکان های عمومی مثل فروشگاه ها یا مراکز تفریحی و … به مانیتور متصل هستند و تصاویر آن ها بطور زنده از این مانیتور یا مانیتورها نمایش داده می‌شود. نکته قابل توجه این که، در اینجا مانیتور فقط نقش نمایش دهنده را ایفا می‌کند. به عبارت دیگر هیچکدام از تصاویر در مانیتور ذخیره نمی‌شوند بلکه برای ذخیره آن ها از دستگاه DVR یا NVR استفاده می‌شود.

با این تفاسیر برای بازبینی و چک کردن تصاویر ضبط شده توسط دوربین مداربسته از طریق مانیتور، باید نحوه بازبینی فیلم دوربین مداربسته ذخیره شده در DVR و NVR را بلد باشید. برای بازبینی تصاویر ذخیره شده در این دو دستگاه نیز فقط کافیست روی صفحه مانیتور متصل به آن، کلیک راست و سپس در منو گزینه بازبینی یا Playback را انتخاب کنید. پس از انتخاب این گزینه نیز ماه و روز مورد نظرتان را انتخاب نمایید تا تصاویر ضبط شده توسط دوربین های مداربسته متصل به آن DVR یا NVR در آن روز برای شما نمایش داده شوند.

·       بازبینی فیلم ضبط شده دوربین مداربسته با گوشی موبایل یا سیستم کامپیوتری

حالا آمدیم و دستگاه ذخیره دوربین مداربسته به مانیتور متصل نبود، در این حالت تکلیف چیست و برای بازبینی تصاویر ذخیره شده در آن چه باید کرد؟!

اگر دستگاه DVR یا NVR شما به مانیتور یا تلویزیون متصل نیست می‌توانید از طریق گوشی موبایل، کامپیوتر، لپتاپ و تبلت، تصاویر ذخیره شده در آن را بازبینی کنید. بازبینی تصاویر دوربین مداربسته با گوشی موبایل و … نیز به دو روش زیر انجام می‌شود؛

روش اول؛ بازبینی فیلم دوربین مداربسته زمانی که در همان محل هستید

در این روش گوشی موبایل یا سیستم کامپیوتری که قصد دارید با آن فیلم دوربین مداربسته را بازبینی کنید، در همان مکانی است که دستگاه ذخیره دوربین مداربسته و خودِ دوربین در آنجا قرار دارند. مثلا اگر می‌خواهید با این روش فیلم دوربین محل کارتان را بازبینی کنید، باید حتما در همان مکان و به وسیله تلفن همراه هوشمند یا لپتاپ و … مراحل زیر را طی کنید.

ابتدا به اینترنت وصل شوید و سپس IP دوربین را در اینترنت سرچ کنید. بعد از آن Username و Password را وارد نمایید تا تصاویر ضبط شده توسط دوربین های مداربسته ذخیره شده در آن دستگاه برای شما نمایش داده شوند. حالا مثل روش قبل باید تاریخ مورد نظرتان را انتخاب کنید.

روش دوم (روش P2P)؛ بازبینی فیلم دوربین مداربسته زمانی که در همان محل نیستید

در این روش می‌توانید از هر جایی که هستید، تصاویر دوربین مداربسته خانه یا محل کارتان را بازبینی کنید و دیگر نیازی به حضور در همان مکان نیست! فقط توجه داشته باشید که این روش نیازمند رعایت 3 نکته زیر است؛

  1. باید دوربین مداربسته شما حتما به اینترنت متصل باشد
  2. باید از شرکت اینترنت، یک IP استاتیک (IP ثابت) دریافت کرده باشید
  3. حالت P2P دوربین شما باید فعال باشد

حالا فقط کافیست از طریق اپلیکیشن دوربین مداربسته وارد بخش Playback شده و تاریخ و زمان مورد نظرتان را انتخاب کنید.

سخن پایانی

دوربین مداربسته قطعا بهترین تجهیزات ایمنی است که می‌توانید برای افزایش امنیت خانه، مغازه، محیط های اداری، فروشگاه ها و … از آن استفاده کنید. چون این امکان را برای شما فراهم می‌آورد که در هر زمانی بتوانید ثانیه به ثانیه اتفاقات روزهای گذشته را مرور کنید و در محاکم قضایی نیز از آن ها به عنوان مدرک استفاده نمایید. پس اگر تاکنون برای خرید و نصب این سیستم در محل کار و زندگی‌تان تردید داشتید، بهتر است این تردید را کنار بگذارید و همین حالا برای خرید دوربین مداربسته در فروشگاه اینترنتی چشم آنلاین ثبت سفارش کنید. برای فراگیری آموزش های لازم درباره این تجهیزات ایمنی نیز می‌توانید دیگر مقالات ما را مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *