آموزشی چشم آنلاین, دزدگیر

نحوه نصب و راه اندازی پایه چشمی دزدگیر

نحوه نصب و راه اندازی پایه چشمی دزدگیر در چشم آنلاین

پس از خرید چشمی دزدگیر برای نصب آن در محلی که مد نظرتان است، باید تجهیزات مورد نیاز را تهیه کنید. برای نصب چشمی روی دیوار و یا سقف، نیاز به یک پایه و چند عدد پیچ می باشد و نصاب با استفاده از این تجهیزات در کمتر از یک ساعت، چشمی دزدگیر را برای شما نصب می کند.
نصب پایه چشمی دزدگیر فرایند پیچیده ای ندارد و شما خودتان هم می توانید آن را روی دیوار یا هر سطح دیگری قرار دهید و سپس چشمی را به آن متصل کنید. در این مطلب قصد داریم نحوه نصب پایه چشمی دزدگیر را به شما آموزش دهیم. لطفا ما را تا انتهای مطلب همراهی کنید.

درباره پایه چشمی دزدگیر

پایه چشمی دزدگیر وسیله ای برای نصب چشمی دزدگیر روی دیوار است. این ابزار به گونه ای طراحی شده است که یک طرف آن به دیوار نصب می شود و در طرف دیگر، چشمی دزدگیر قرار می گیرد.

پایه چشمی دزدگیر از جنس پلاستیک تولید می شود و دارای مرغوبیت و استانداردهای لازم می باشد. این پایه، سرعت نصب چشمی دزدگیر را بالا می برد و در برابر عوامل محیطی آسیب زا همچون گرما، باد، تغییرات دمایی و … مقاوم است.

استفاده از پایه چشمی دزدگیر برای این چشمی ضروری است و بدون آن نمی توان چشمی دزدگیر را روی دیوار نصب کرد. همچنین برای تنظیم زاویه دید چشمی در جهات مختلف، نیاز است که روی پایه قرار داده شود.

 

نحوه قرار دادن چشمی دزدگیر روی پایه

در مرحله اول بستن پایه چشمی دزدگیر باید چشمی را روی پایه قرار دهید. شما با توجه به مدل چشمی دزدگیر باید پایه متناسب با آن را تهیه کنید. روی بدنه چشمی های دزدگیر شما ممکن است دو سوراخ وجود داشته باشد که برای این مدل چشمی لازم است با استفاده از دو پیچ، پایه را روی بدنه نصب کنید.

در یک مدل دیگر مثل چشمی دزدگیر آنیک، برای قرار دادن چشمی روی پایه جایی برای پیچ وجود ندارد و نحوه نصب به صورت کشویی است؛ بدین صورت که باید پایه روی جایگاه کشویی بدنه چشمی، چفت شود و با کمی فشار از سمت پایین به بالا، می توان پایه را روی بدنه قرار داد.

پس لازم است که برای خرید پایه چشمی دزدگیر، خود دستگاه را بررسی کنید که به چه نوع پایه ای نیاز دارد و اگر مدل پیچی لازم داشت، پیچ ها به تعداد و سایز مورد نیاز داخل بسته بندی پایه قرار داده می شوند.

 

نحوه نصب پایه چشمی دزدگیر روی دیوار

بعد از نصب چشمی دزدگیر روی پایه خود، در مرحله بعد باید آن را به دیوار متصل کنید. نحوه نصب پایه چشمی دزدگیر روی دیوار از طریق پیچ هایی است که جای آنها روی پایه مشخص شده است.

برای شروع کار، ابتدا روی دیوار یا سقف با استفاده از دریل سوراخ ها را ایجاد کنید و رولپلاک ها را داخل سوراخ ها قرار دهید. برای سوراخ کردن دیوار دقت داشته باشید که فاصله دو سوراخ به اندازه فاصله سوراخ های پایه باشد.

بعد از مراحل فوق، پایه را در محل خود قرار دهید و با استفاده از پیچ هایی که داخل بسته بندی قرار دارند، آن را روی دیوار نصب کنید.

 

قابلیت گردش به جهات مختلف پایه چشمی دزدگیر

پس از بستن پایه چشمی دزدگیر می توانید سنسور را در زاویه ها و در جهات بالا، پایین، راست و چپ تنظیم کنید.

 

سیم کشی پایه چشمی دزدگیر

در بخش استوانه ای شکل پایه چشمی دزدگیر سوراخ عبور سیم کابل کشی قرار داده شده است که باید سیم را از این قسمت عبور داده و به داخل چشمی دزدگیر هدایت کنید. این کار را باید قبل از نصب پایه روی دیوار انجام دهید.

 

محل مناسب نصب پایه چشمی دزدگیر

برای نصب پایه چشمی دزدگیر باید محل مناسبی را در نظر بگیرید. چشمی دزدگیر در محل هایی مثل نزدیک تلفن های سیمکارتی به دلیل وجود سیگنال های رادیویی، در عملکرد سنسور ها اختلال ایجاد می کند. همچنین نصب این چشمی و پایه آن در محیط های گرم، مرطوب، نزدیک به سیستم های گرمایشی از جمله بخاری، باعث تحریک سنسورهای چشمی می شود بنابراین تا حد امکان از نصب سنسور مقابل پنجره با نور شدید خورشید و یا چراغ های پر نور جلوگیری کنید.

پایه چشمی دزدگیر بهتر است روی دیوار کاذب یا ستون های ضعیف و با استحکام کم نصب نشود زیرا لرزش دیواری که چشمی روی آن نصب شده است، باعث تحریک و آلارم های بی مورد می شود.

بهترین مکان برای نصب پایه و چشمی دزدگیر، در زوایای باز است تا با تنظیم دقیق پایه، بهترین پوشش دهی ایجاد شود. نصب چشمی روی در بالای ورودی ها توصیه نمی شود و تا حد امکان بهتر است روبروی محل ورود و خروج قرار داده شود.

 

خرید پایه چشمی دزدگیر

اگر نیاز به پایه چشمی دزدگیر دارید و هنوز این وسیله را تهیه نکرده اید، می توانید در فروشگاه چشم آنلاین مشخصات و ویژگی های آن را بررسی کنید و در صورت مورد تایید بودن، به صورت اینترنتی سفارش دهید. در فروشگاه چشم آنلاین علاوه بر پایه چشمی دزدگیر، انواع چشمی های دزدگیر و کابل دو زوج دزدگیر برای نصب چشمی نیز موجود هستند که تمام این محصولات با قیمت مناسب و کیفیت تضمینی، تقدیم شما می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *