آموزشی چشم آنلاین, دزدگیر

علت ست نشدن ریموت دزدگیر کلاسیک

علت ست نشدن ریموت دزدگیر کلاسیک با چشم آنلاین

دستگاه دزدگیر کلاسیک از محبوب ترین دزدگیرهای خانه سیمکارتی برای حفاظت از کلیه اماکن مسکونی، اداری، بانک ها، مجتمع های تجاری و … می باشد که برای کار کردن در محلی که نصب شده است، نیاز است که ریموت آن با دستگاه ست شود. با ست کردن ریموت دزدگیر کلاسیک با دستگاه می توان دستگاه را تحت کنترل داشت و تنظیمات لازم را اعمال کرد. ست کردن ریموت، فرایند چند مرحله ای دارد که در یک مطلب جداگانه بررسی کرده ایم. اگر پس از طی این مراحل موفق به ست کردن نشده اید، ممکن است علت این مشکل در موارد مختلفی باشد. در ادامه این مطلب شما را برای علت ست نشدن ریموت دزدگیر کلاسیک راهنمایی خواهیم کرد. همراه ما باشید.

برای استفاده از دستگاه دزدگیر کلاسیک لازم است که ریموت با دستگاه ست شود. این دستگاه می تواند از 15 ریموت پشتیبانی کند و پس از ست شدن هر یک از ریموت ها، می توان تنظیمات متفاوتی را روی دستگاه اعمال کرد.

برای ست کردن ریموت دزدگیر کلاسیک، ابتدا باید دستگاه را غیرفعال کنید و سپس فیوز AUX را از محل خود خارج نمایید. پس از آن باید دکمه A ریموت را فشار دهید و روی دستگاه هم شاسی LRN را برای یک لحظه کوتاه نگهدارید.

با انجام این مراحل، در صورتی که ریموت با دستگاه ست شده باشد، صدای بیپ کوتاهی را می شنوید که پس از شنیدن این صدا باید دکمه ریموت A را رها کرده و فیوز AUX را در جای خود قرار دهید.

اگر پس از انجام مراحل فوق، ریموت و دستگاه ست نشدند، موارد زیر را بررسی کنید :

تمام شدن عمر باتری های ریموت دزدگیر

یکی از علت های ست نشدن ریموت دزدگیر کلاسیک، تمام شدن باتری ریموت است. برای خرید ریموت دزدگیر کلاسیک حتما به کیفیت باتری آن توجه داشته باشید تا بتواند بهترین عملکرد را از خود نشان دهد. به محض تمام شدن باتری نیز از باتری های باکیفیت برای تعویض یا شارژ مجدد برای ریموت استفاده کنید.

برای آنکه متوجه شوید باتری ریموت دزدگیر کلاسیک به اتمام رسیده یا رو به پایان است یا خیر، دکمه های ریموت را فشار دهید و اگر چراغ های نشانگر بالای دستگاه روشن نمی شوند، احتمالا باتری تمام شده است. همچنین اگر برای عمل کردن دزدگیر باید ریموت را نزدیک به آن نگهدارید، باتری ریموت رو به پایان است. بنابراین اگر ریموت دزدگیر کلاسیک ست نشد، سالم بودن باتری ها را بررسی کنید و در صورت اتمام شارژ آنها، باتری جدید خریداری نمایید.

فاصله زیاد میان ریموت و دستگاه دزدگیر کلاسیک

ساده ترین علت ست نشدن ریموت دزدگیر کلاسیک، زیاد بودن فاصله میان ریموت و دستگاه دزدگیر کلاسیک است. در زمان خرید دستگاه و ریموت دزدگیر کلاسیک باید قدرت آنها را بررسی کنید، ممکن است فاصله بین سیستم دزدگیر و ریموت از حد استاندارد زیاد باشد که این موضوع باعث کار نکردن سیستم دزدگیر خواهد شد.

خرابی سخت‌ افزاری ریموت

ریموت دزدگیر کلاسیک یک وسیله الکتریکی است که با ارسال فرکانس، عملکرد اجزاء دزدگیر را ممکن می سازد. در طراحی داخلی این ابزار از یک برد الکتریکی استفاده شده است که اگر این برد دچار مشکل شود، ممکن است ریموت کار نکند.

ضربه خوردن ریموت

ممکن است در اثر ضربه خوردن، افتادن ریموت از ارتفاع، قدیمی و کهنه شدن ریموت، وارد شدن آب به محفظه داخلی ریموت و یا هر علت دیگری، اختلالاتی در عملکرد ریموت ایجاد شود. در صورتی که احتمال می دهید قطعات داخلی ریموت آسیب دیده اند، بهتر است با یک تعمیرکار تماس بگیرید و اگر خودتان تخصص کافی ندارید، اقدام به تعمیر ریموت نکنید.

ایجاد اختلال تنظیمات دستگاه و ریموت

ممکن است تنظیماتی که روی دستگاه و ریموت دزدگیر کلاسیک اعمال کرده اید، به هم ریخته باشد و لازم است تمام تنظیمات را مجدد اعمال کنید. دفترچه راهنمای دستگاه دزدگیر کلاسیک را مطالعه کنید و تمام توضیحات ارائه شده داخل دفترچه را بررسی نمایید. در صورت نیاز، با پشتیبانی تماس بگیرید و در این زمینه از آنها راهنمایی بگیرید.

خراب شدن دکمه های ریموت

امکان دارد علت ست نشدن ریموت دزدگیر کلاسیک، خراب بودن دکمه های ریموت باشد. این مشکل در اثر ضربه خوردن به ریموت اتفاق می افتاد و یا اینکه دکمه های ریموت در اثر استفاده طولانی مدت کارایی اولیه خود را از دست می دهند.

برای برطرف کردن این مشکل بهتر است تعمیر دکمه های ریموت را به تعمیرکار حرفه ای بسپارید و اگر تعمیر چاره ساز نبود، نیاز به خرید ریموت جدید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *