آموزشی چشم آنلاین, دزدگیر

آموزش نحوه راه‌ اندازی سیستم تلفن کننده کلاسیک

آموزش نحوه راه‌ اندازی سیستم تلفن کننده کلاسیک

راه‌اندازی سیستم تلفن‌کننده کلاسیک بسیار ساده است. کافیست ترمینال‌های آن را بشناسید و طبق دستورالعمل‌هایی که در این مقاله برایتان می‌گویم پیش بروید. می‌توانید برای نصب سیستم تلفن‌کننده کلاسیک از یک نصاب حرفه‌ای هم کمک بخواهید.

برای اطلاع از هزینه‌های نصب دزدگیر به مقاله‌ی« اجرت نصب دزدگیر اماکن ۱۴۰۲» در همین سایت مراجعه کنید تا تصمیم‌گیری برایتان ساده‌تر شود.

نحوه راه‌ اندازی سیستم تلفن کننده کلاسیک

1.     آشنایی با ترمینال‌های دستگاه

اولین قدم برای یادگیری نحوه راهاندازی سیستم تلفن کننده کلاسیک، آشنایی با ترمینال‌هاست. ترمینا‌ل‌هایی که روی این سیستم موجود هستند به شرح زیرند:

o       ترمینال ورودی TEL

این ترمینال برای متصل‌کردن خط تلفن شهری به سیستم تلفن‌کننده قرار داده‌‌شده‌است.

o       ترمینال ورودی تحریک SIN

این ترمینال برای تحریک دستگاه به کار می‌رود و دارای دو ورودی مثبت و منفی است. برای فعال‌سازی آن لازم است ترمینال مثبت را به ترمینال مثبت و ترمینال منفی را به ترمینال منفی در قسمت SIR در دستگاه دزدگیر وصل کنید.

o       ترمینال تغذیه ۱۲ولت

برای فعال‌سازی این ترمینال، ورودی مثبت را به خروجی مثبت ترمینال باتری دزدگیر متصل کنید. همچنین ورودی منفی ترمینال تغذیه را به خروجی منفی باتری دزدگیر اتصال دهید.

2.     برنامه‌ریزی سیستم تلفن‌کننده کلاسیک

حال که ترمینال‌ها را شناختید نوبت به برنامه‌ریزی سیستم است. این مرحله در نصب تلفن‌کننده کلاسیک نقش مهمی دارد. پس خوب به آن دقت کنید.

برنامه ریزی و راه‌اندازی سیستم تلفن‌کننده کلاسیک را در شش قدم برای شما بیان می‌کنم:

o       شماره تلفن‌های موردنظر را به حافظه دستگاه وارد کنید.

اولین قدمی که باید بردارید وارد کردن شماره تلفن‌ها در حافظه دستگاه است. برای این‌کار، دکمه‌ی MIM را بزنید و شماره حافظه که از بین اعداد ۱ تا ۱۲ انتخاب می‌شود را وارد کنید. سپس، دکمه‌ی Enter را فشار دهید و شماره تلفن موردنظر خود را تا سقف ۱۱ رقم وارد کنید. در انتها دوباره Enter را فشار دهید تا شماره ثبت شود.

o       بررسی شماره تلفن وارد شده

اگر می‌خواستید شماره‌ای که وارد کرده‌اید را دوباره بررسی کنید، ابتدا دکمه‌ی MIM را فشار دهید و دوبار پشت سر هم دکمه‌ی Check را بفشارید. این‌گونه حافظه برای شما نمایش داده می‌شود.

o       تست شماره‌گیری

برای تست شماره‌گیری باز هم همان مسیر اولیه را تکرار کنید. دکمه‌ی MIM را بزنید. شماره حافظه موردنظرتان را وارد کنید. سپس دکمه‌ی Message را وارد کنید. در نتیجه، دزدگیر شماره‌گیری را آغاز کرده و پیام را پخش می‌کند.

o       پاک کردن حافظه

گاهی پیش می‌آید که لازم دارید کل حافظه دزدگیر را پاک کنید و شماره‌ تلفن‌های جدیدی را روی سیستم ثبت کنید. برای این‌کار طبق مراحل زیر پیش بروید:

دکمه‌ی MIM و سپس، شماره حافظه را وارد کنید. حال، دو بار دکمه‌ی Enter را بفشارید تا حافظه کاملا پاک شود.

o       ضبط پیام

برای ضبط پیام موردنظرتان قبل از هر چیز دکمه‌ی Message را وارد کنید و سپس، Enter را بزنید. حال ۲۰ ثانیه فرصت دارید تا پیام دلخواه خود را ضبط کنید و در نهایت، دوباره Enter را وارد کنید تا پیام در حافظه ثبت شود.

دقت کنید که این پیام به شماره تلفن‌هایی که وارد کرده‌اید ارسال می‌شود. پس محتوای پیام را به درستی انتخاب کنید.

o       نحوه پخش پیام

حتما دوست دارید پیامی را که ضبط کرده‌اید بشنوید. طبق مراحلی که تا اینجا بررسی کرده‌ایم حتما می‌توانید حدس بزنید که باید چه کار کنید!

برای این‌ کار، دکمه Message را وارد کنید و سپس، دکمه‌ی Check را بزنید. در همین لحظه، پیام شما پخش می‌شود و شما می‌توانید آن را بشنوید.

جمعبندی

نحوه راه‌اندازی سیستم تلفن‌کننده کلاسیک به همین سادگی است که به شما گفتم! اگر در این زمینه هر سوالی داشتید یا به یک تکنسین یا نصاب مورداعتماد و حرفه‌ای برای نصب سیستم تلفن‌کننده یا نصب انواع دزدگیر اماکن احتیاج داشتید کافیست به سایت ما بهترین سایت خرید دزدگیر منزل مراجعه کرده و این موضوع را با آن‌ها درمیان بگذارید.

اگر نکته‌ی دیگری در این زمینه به ذهن‌تان می‌رسد همین‌جا با ما در میان بگذارید تا همگی از آن بهره ببریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *